Ara
Close this search box.

MOSB Güvenlik

MOSB Güvenlik

Bölgenin güvenliği Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı MOSB Polis Merkezi Amirliği’ndeki görevli güvenlik güçleri tarafından sağlanmaktadır. Bölge bünyesinde de emniyet güçleri ile koordineli olarak çalışan bir güvenlik ekibi mevcuttur.

Toplam 39 kişilik kadro ile hizmet veren güvenlik ekibi 24 saat aralıksız şekilde bölge içerisinde Bölge Müdürlüğü binası, MOSB Kreş, MOSTEM ve otopark gibi sabit noktalarda ve devriye gezerek bölgenin güvenliğini sağlamaktadır.

Bölge içerisinde güvenlik aracıyla devriye halinde devamlı dolaşan ekip,  devriyeleri esnasında oluşan olaylara yetkileri dahilinde müdahale ederek çözüm getirmektedir.

Bölge içerisinde olabilecek olası yangın durumlarında anında olay yerine giderek yolları boşaltıp olay yeri çevresine emniyet şeridi çekerek yetkisi ve ilgisi olamayan kişilerin tehlikeli bölgeden uzaklaştırarak, olay yeri çevresini emniyete almaktadır.

Bölge sınırları dahilinde gerçekleşen olası trafik kazalarında yaralı var ise ambulansa, kolluk kuvvetlerine ve ilgili mercilere ve kişilere bilgi verilmektedir.

Devriye gezen ekipler tarafından yanlış park, ters yönden hareket gibi trafik kuralları ihlalleri durumunda, Trafik Şube Müdürlüğü’nce bölge içerisinde görevli trafik ekibi ile işbirliği yapılarak ilgili kişiler uyarılmaktadır.

Güvenlik Birimine En Hızlı Ulaşabileceğiniz Telefonlar;

Güvenlik Aracı            :  0(533) 438 90 56  (1. 2. 5. kısım)

Güvenlik Aracı            :  0(532) 646 93 58  (3. 4. kısım)

MOSB Polis Merkezi  : 0(236) 233 11 56