Ara
Close this search box.

MOSB Sağlık Merkezi ve Heliport

MOSB Sağlık Merkezi ve Heliport

MOSB Sağlık Merkezi ve Heliport

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, 2000 yılında yürürlüğe giren 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu’nun verdiği yetkilere dayanarak İdari ve Sosyal Tesis alanlarıyla ilgili yatırım yaparken de en son teknolojiyi kullanarak sanayicisine en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Bölgenin her geçen gün gelişmesi ve büyümesine paralel olarak tüm firmaların temel ihtiyaçlarından birisi olan sağlık hizmetleri konusunda da büyük bir yatırım yapmıştır.

04 Aralık 2009 tarihinde Manisa Valiliği (Sağlık İl Müdürlüğü) ile imzalanan protokol ile bölgenin IV. kısmındaki sosyal tesis alanı içerisinde bir sağlık merkezinin yapılması karara bağlanmıştır. 25 Mayıs 2011 tarihinde yüklenici firma ile yapılan sözleşmeyi takiben bölgenin IV. kısmında yer alan 25.986 m²’lik idari ve sosyal tesis alanı içerisinde sağlık merkezinin inşaatına başlanmıştır. Yaklaşık 6000 m²’lik alanda inşa edilen ve mülkiyeti Manisa OSB’ye, ait olan Sağlık Merkezi 4.688 m² kapalı alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

MOSB Sağlık Merkezi’nde ortak sağlık birimi, İşe giriş (portör) muayenelerinin yapıldığı ve işe giriş raporlarının verildiği bir birimin de yer aldığı sağlık merkezinde, 112 acil ambulans helikopterlerin inişine uygun bir heliport da bulunmaktadır.