Ara
Close this search box.

YÖNETİM

Başkanın Mesajı

Bölgemiz; Türkiye’de planlı kalkınma dönemine geçilmesinin ardından 1960’lı yılların başında ülkemizde sanayileşmenin başlamasıyla birlikte ilk kurulan OSB’lerden birisidir.

1970 yılında Elginkan Topluluğu tarafından bölgemizdeki ilk fabrikanın temeli atılmıştır. Yaklaşık 50 yıl sonra bugüne geldiğimizde Manisa OSB Türkiye’de ve Dünyada örnek gösterilen, yatırımcısına ve ülkesine kazandıran bir duruma gelmiştir. Bugün 40’a yakın yerli ve yabancı ortaklı yatırımcısı, pek çok uluslararası markası, 50.000 çalışanı ve 8.405.000.000 dolar dış ticaret hacmi ile ihracat fazlası veren bir bölgedir. Tabi ki bu başarı bir tesadüf değildir; geleceği öngörmek ve bunun için var gücünüzle çalışmak başarıyı da beraberinde getirmektedir. İlk kurulduğu günden bu yana hem fiziksel hem de altyapı hizmetleri anlamında planlı bir şekilde büyüyen ve gelecekte doğacak ihtiyaçları öngörüp takvimine alarak bunlar için gerekli yatırımları yapan bir bölge olmamız, bizlerin hep bir adım ileride olmamızı sağlamıştır.

sait-cemal-turek-pktyhaxfojlt4qj0y62kr1belttgt2qj8tkt1vdrqa

Sait Cemal TÜREK

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı

Sanayicisi yatırım yapmaya başlamadan önce üretim sürecinde ihtiyaç duyacağı bütün enerji altyapısını hazırlayan ve bu hizmeti en kaliteli şekilde uygun maliyetle sunan bir Bölge olmamızın yanında, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında yapmış olduğumuz yatırımlarımızla da Sanayicimizin topyekun ihtiyaçlarına cevap verebilecek durumdayız. Yeni nesil OSB’lerin en güzel örneği olan Bölgemizde; Enerji Santralimizde üretilen elektrik, buhar ve sıcak su yatırım maliyetleri Bölgemizce karşılanarak Sanayicimizin kapısına kadar ulaştırılmaktadır. Türkiye’nin ilk Lojistik Köyü olma özelliğini taşıyan Lojistik Merkezimiz de Sanayicimizin malları demir yolu aracılığı ile limanlara ulaştırılmakta, Sanayicimiz açık ve kapalı depo alanlarımızdan faydalanmakta ve Lojistik Merkezimiz içerisinde yer alan Gümrük Müdürlüğünde işlemlerini kısa sürede sonuçlandırabilmektedir. Altyapı hizmetlerinin yanında Sanayicimizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan nitelikli iş gücünü yetiştirmek amacıyla kurduğumuz Teknik ve Endüstri Meslek Lisemizin öğrencileri mezuniyetten sonra Bölge firmalarımızda iş hayatına atılabilmektedir. Bunun yanında okulumuzda çalışan eğitimleri de verilmektedir. Altyapı ve eğitim çalışmalarımızın yanında sosyal anlamdaki yatırımlarımızın en önemlisi yine Bölgemizde kadın çalışanların huzurlu olarak işlerinin başında olmalarını sağlamak adına okul öncesi çağdaki çocuklarını emanet edecekleri kreşimizi hayata geçirmekti. 140 öğrenci kapasiteli kreşimiz şu anda tam kapasite ile Bölgemizde çalışan annelerin çalışma saatlerine uygun olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Son olarak hayata geçirdiğimiz proje ise çalışanların iş ortamından bir an olsun uzaklaşmak ve motive olmak ihtiyacını karşılamak için kurduğumuz kampüs alanımız içerisinde yer alan yaşam alanımız. MOSPARK kafe ve restoranları ile hem Bölgemizde çalışanların, hem de iş için Bölgemize gelen misafirlerimizin keyifli zamanlar geçireceği bir yaşam alanıdır. Bölge Yönetimi olarak eğitim ve sosyal alanlardaki projelerimizi bir adım daha ileriye götürerek yeni yatırımlar yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunu yaparken de gücümüzü Sanayicimizin bize olan inancından ve güveninden alıyoruz.

Sanayicisi için çalışan, ülkesi için üreten bir bölgeyiz…

Hedefimiz,

sanayicimizin gelişimine ortak olmanın tadına vararak
bu yöndeki çalışmalarımıza durmaksızın devam etmektir.

Genel Kurul

Manisa Organize Sanayi Bölgesi olarak,
sanayicilerimizin büyük çoğunluğunun katılımıyla, 11 Temmuz 2008 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 1. Genel Kurul’dan sonra kendi sanayicilerimiz tarafından yönetilmeye başladık.

Türkiye’de sanayiciler tarafından yönetilen sayılı OSB’lerden biri olarak her yıl olağan genel kurulumuzu gerçekleştiriyor, Yönetim Kurulu’muzu ise 4 yılda bir gerçekleştirdiğimiz seçimli olağan genel kurul ile kendi içimizden seçerek oluşturuyoruz.

Yönetim Kurulu

Sait Cemal TÜREK
Yönetim Kurulu Başkanı
Yonca Gıda San. A.Ş.

Kadir Murat ÇAM
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Teleset Elektomekanik San. ve Tic. A.Ş.

Erdal HASPOLAT
Yönetim Kurulu Üyesi
Vestel Beyaz Eşya San. ve Tic. A.Ş.

Semih VARDARER
Yönetim Kurulu Üyesi
Özvardar Cam San. ve Tic. A.Ş.

Abdulaziz MEYDAN
Yönetim Kurulu Üyesi
HMS Makine San. ve Tic. A.Ş.

Denetim Kurulu

Doğan ÇELİK
Denetim Kurulu Üyesi
İzmir Kalıp Sanayi ve Ticaret A.Ş.

M. Gökmen ÇETİNGÖZ
Denetim Kurulu Üyesi
Egemas Makine Kimya San. ve
Tic. Ltd. Şti.