Ara
Close this search box.

MOSTEM Lisesi, bu yıl da efsane bir mezuniyet gecesi gerçekleştirdi.

MOSTEM Lisesi, bu yıl da efsane bir mezuniyet gecesi gerçekleştirdi.

MOSTEM Lisesi, bu yıl da efsane bir mezuniyet gecesi gerçekleştirdi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin Manisa’ya kazandırdığı, bir çok ilin örnek aldığı, Başbakan Binali Yıldırım’ım rol model gösterdiği MOSTEM Lisesi, bu yıl da efsane bir mezuniyet gecesi gerçekleştirdi. Hayata iki adım önde başlayacak olan gençler, MOSTEM’in Ege Bölgesi’nde bir eşi daha olmayan kapalı spor salonunda önce kep fırlattı, ardından da doyasıya eğlendi.

MOSTEM’in bu yılki mezuniyet gecesinde Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sait Türek, Yunusemre Belediye Başkanvekili Şule Uygur, MOSB Müdürü Funda Karaboran, MOSB Başkan Danışmanı Nihat Akyol, MOSB sanayicileri, öğrencilerin aileleri ve arkadaşları katıldı.

MOSTEM’in muhteşem kapalı spor salonunda gerçekleştirilen törende, ilk olarak her yıl olduğu gibi mezun öğrenciler, meşaleler altında salona giriş yaptı. Ailelerinin gözyaşları ve alkışlarıyla salondaki yerlerini alan öğrenciler, ardından konuşmaları dinledi.

Okul Müdürü Mehmet Yiğitkanlı, endüstri 4.0’ı anlatarak; dünyada 4. Sanayi devrimi yaşandığının altını çizdi. Bu devrim ile birlikte artık sanayi alanında sıradan insana değil, nitelikli insana bile ihtiyaç kalmayacağını belirten Yiğitkanlı, “Artık çağımızda hem meziyetli hem de çok nitelikli bireylere ihtiyaç var. Gelecek, sizden bunu isteyecek. Ve ne mutlu bize ki sizler bu ihtiyacı karşılayacak bir şekilde bu gece buradan mezun oluyorsunuz” dedi.

Gecenin anlam ve önemini belirten konuşmayı ise MOSB Başkanı Dr. Sait Türek yaptı. Başkan Türek şöyle konuştu: “Bölgemizde yer alan firmaların nitelikli ve teknik insan gücü ihtiyacına cevap vermek amacıyla büyük bir eğitim kurumuna dönüştürdüğümüz okulumuz, yeni eğitim ve öğretim planı, program ve uygulamaları sayesinde iş arayan değil; işte aranan, toplumda saygın insan yetiştirmek amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Öğrencilerimizin başarısına ve okulumuzdaki eğitim sistemine güvenimiz sonsuz. Okulumuzun ve başarılarının herkese örnek olduğunu görmek de bizleri mutlu ediyor.

Çağımız teknoloji çağı. Dünya milletleri her geçen gün teknolojide bir adım öne geçmek adına yarışmaktadır. Dünyaya yön verecek milletler, bu yarışı önde götüren milletler olacaktır. Bu yarıştaki en büyük unsur da yetişmiş; nitelikli insan gücüdür.

Sanayide gücüne güç katabilmek, gelişim yarışında galip gelebilmek adına taşıdığımız misyona uygun olarak, geleceği siz değerli öğrencilerimizle birlikte inşaa etmekteyiz. Sizler; kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygısında kusur etmeyen gençler olarak yetişiyorsunuz. Sizlerin en başarılısı, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk ekonomisini, dünya yarışında lider olmak noktasına getirebilmektir. Biliyorum ki gösterdiğiniz çalışma azmi ve kararlılıkla bunu hep birlikte başaracağız. Bizler, her zaman sizlerin yanınızda olacağız. Sevgili evlatlarımız, yolunuz açık, başarılarınız daim, başınız dik, gururlu ve adımlarınız emin olsun.”

Türek’in konuşması büyük bir alkış aldı. Konuşmaların ardından mezun öğrenciler bayrağı mezun olacak öğrencilere teslim etti. Ardından, öğretmenleri tarafından öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi. Okulu dereceyle bitiren öğrencilere altın ve bisiklet hediye edildi. Öğretmenleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren MOSTEM’in mezunları, son olarak keplerini büyük bir coşkuyla fırlattı. Öğrenciler, gecenin sonunda kendileri için düzenlenen konserde doyasıya eğlendi.