Ara
Close this search box.

MOSPARK’ta Yaşam Başladı

MOSPARK’ta Yaşam Başladı

MOSPARK’ta Yaşam Başladı

Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün yeni modern kampüs alanının açılış töreni yapıldı. Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, yeni kampüs alanının bir yaşam merkezi haline geldiğini belirterek, Sanayiciye daha iyi hizmet vereceklerini söyledi.

Manisa OSB’ye yakışır bir yaşam alanı.

Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün yeni kampüs alanı açılışı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, MOSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayiciler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

Açılış töreni Manisa OSB Kreşindeki çocukların mini konseri ile başladı. Törende Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, yeni modern kampüs alanını tanıttı. Manisa OSB Başkanı Türek, “2008 yılında başladığımız bu hizmet yarışında aradan geçen 7 yılın sonunda yine bizim için büyük önem taşıyan yeni kampüs alanımız MOSPARK’ı açıyoruz. Biliyoruz ki hayata geçirdiğimiz her proje diğer OSB’ler tarafından örnek alınıyor. Bu da bizi daha iyisini yapmak konusunda cesaretlendiriyor. Bölge Yönetimi olarak Enerji Santralimiz ve Lojistik Merkezimizin de aralarında bulunduğu, tamamlanan altyapı ve üstyapı yatırımlarımızın yanında yeni yatırımlarımız için çalışmalara devam ediyoruz. Tabi ki sanayici için alt yapı ve üst yapı yatırımları üretim süreçleri için büyük önem taşıyor, ancak geçen zaman içerisinde Sanayicimizin eğitim ve sosyal alandaki ihtiyaçlarını karşılama konusunda da yatırımlar yapmamız gerektiğine inandık ve bunu kendimize görev kabul ettik. Bu konuda ilk adımı da Teknik ve Endüstri Meslek Lisemizle attık. Ardından sırasıyla diğer projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Geçen zaman içerisinde Gümrük Binası, Sağlık Merkezi, Polis Karakolu, gibi yatırımlarımızı hayata geçirdik” diye konuştu.

MOSPARK yaşam alanı açıldı

OSB’lerin üretim merkezinin yanı sıra yaşam merkezi olması gerektiğini dile getiren Türek, bunun için MOSBPARK içinde birçok tesis yaptıklarını söyledi. Türek, “Hayatımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz işletmelerimizden bir an olsun çıkmak, nefes almak, moral motivasyon toplamak için gerekli tesisleri yapmaya çalışıyoruz, bunları yaparken de yine en iyisini en güzelini yapmaya gayret ediyoruz. Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzda Sanayicilerimizle birlikte temelini attığımız yeni Yönetim Binamızda Eylül 2014 tarihinde hizmet vermeye başladık.

Bugüne kadar geçen süre zarfında da banka, kafe, restoran, eczane ve marketimiz ile PTT şubemizde yeni yerlerinde faaliyetine başladı. Bu kampüsü yaklaşık 50 bin metrekarelik alan üzerine kurduk. 4 bin 500 metrekarelik  100 araç kapasiteli kapalı otoparka da sahip olan yeni İdari Binamızda Bölge Müdürlüğü personelimiz ile birlikte Sanayicimize daha kaliteli hizmet vermek için çalışmaya devam ediyoruz.

İtfaiye, laboratuar ve güvenlik birimlerimizin yer aldığı 800 metrekarelik teknik hizmetler binamızda, saha ekiplerimizin çalışmalarını yönetiyoruz. Aynı zamanda  mimarisi, açık ve kapalı oyun alanları ile Manisa’da ve diğer OSB’lerde benzeri olmayan kreşimizde, Bölgemizdeki fabrikalarda çalışan personelin 3-6 yaş arası okul öncesi grubu çocuklarına hizmet veriyoruz” diye konuştu. Kampüs içerisinde Bilim Sanayi Teknoloji Müdürlüğü’nün de hizmet vermeye başladığını kaydeden Türek, bu alanda banka şubeleri, tıp merkezi, kafe restoran ve 5 adet dükkânın da yer aldığını belirtti. Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Türek, MOS Lojistik Merkezinde hizmet veren Gümrük Müdürlüğü’nün ikinci katının açılışını da yaptıklarını belirterek, sanayicilerin artık daha rahat hizmet alabileceğini ifade etti.

 Manisa OSB dünyaya ışık hızıyla bağlanacak.

Açılışların yanında MOSBPARK’ın altyapısını güçlendirmek için temel atma töreni de yapıldı. Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Türek, fiber optik iletişim altyapı projesinin ikinci etabının start aldığını belirterek, “Işığı kullanan fiber kablolar, verinin ışık hızında iletimini sağlayarak, OSB’mizin dünyaya ışık hızında bağlanmasını sağlayacaktır. Bugün süperonline işbirliği ile hayata geçirdiğimiz fiber optik alt yapı çalışmaları kapsamında Bölgemizde 33 km kazı yapılacak, 56 km fiber optik kablo döşenerek tüm işletmelerimizin kapı önlerine kadar fiber iletişim teknolojisi ulaştırılacaktır. Aynı zamanda OSB olarak kendi fiber optik şebekemizi oluşturularak, OSB içi her türlü uygulamalarımızın teknolojik altyapısını oluşturacağız. Bölgemize yapılan bu yatırımla, rekabetin artmasıyla kalite ve çeşitliliğin artması hedeflenmektedir” dedi.

Manisa OSB Sağlık ve Spor Kulübü ve Kongre Merkezi.

Manisa OSB Başkanı Türek, kampüs alanının ikinci etabında yer alan “Manisa OSB Sağlık ve Spor Kulübü”nün  de temelinin atıldığını belirterek, bu alanda 23 normal, 2 suit odanın bulunacağı bir otel, yemek, toplantı ve organizasyonların yapılacağı kapalı Restoran, Spa, Sağlık ile Fitness  Bölümleri, Kapalı Yüzme Havuzu ve Tenis kortunun da yer alacağını açıkladı. Türek “Bölgemiz, Sanayicilerimizin ve misafirlerinin istifade edebileceği son derece modern bir tesise kavuşmuş olacak.” dedi.

Kongre Merkezi yapılacak.

“Sağlık ve Spor Kulübü”nün yanı sıra “Kongre Merkezi” yapmayı hedeflediklerini kaydeden Türek, “Bu tesisin tamamlanmasından sonra 800-1000 kişi kapasiteli bir “Kongre Merkezi” yapacağız, böylece kampüs alanı projemiz tamamlanmış olacak. Bu güne kadar Türkiye de hiçbir OSB’de toplu olarak görülmemiş tüm bu tesisler Bölgemizde yer almış olacak. Böylece benzeri olmayan bir kampüs alanı oluşturulmuş olacak. Manisa Organize Sanayi Bölgesinde olmaktan gurur duyabilirsiniz. İleri de böyle bir Bölgede yaşamanın gururunu hep birlikte daha da fazlasıyla hissedeceğiz” diye konuştu.

Vali Bektaş’tan Manisa OSB’ye Övgü

Açılış töreninde konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük Ticaret Bölge Müdürü Kaptan Kılıç, Manisa’nın gümrük hacminin fazla olduğunu belirterek, kentin Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da, MOSBPARK’ın örnek bir kampüs haline geldiğini belirterek, “ Manisa ölçeğinin üstünde bir standartta güzel işler yapılmış. Her şey bir arada çözülmeye çalışılmış. OSB okul yönetimini, sağlığı, lokantacılığı bizden iyi yapıyor. Biz onlardan öğrenmeye devam ediyoruz. Profesyonel bir anlayışla yapıyorlar. Spor tesisleri yapacaklar, onu da bizden iyi yapacaklarına inanıyorum. Sanayiyi bir çatıda sürdürmek çok önemli. Yeni nesil OSB’ler deniyor. Yeni nesil OSB ile ortaya  çıkan projeleri incelediğimizde onların yapmaya  çalıştığı şey Manisa OSB’nin zaten yaptığı ve Sanayicilere sunduğu imkânlardır.  Manisa’ya Türkiye’ye örnek bir yönetim anlayışı ortaya koyanları kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından MOSB-MED Tıp Merkezi ve Gümrük Müdürlüğü binasının ikinci katının açılışı yapılırken Manisa OSB Sağlık ve Spor Kulübü ile Fiber Optik alt yapı projesinin temeli atılırken havuza nazar boncukları atıldı. Ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek Manisa OSB sanayicilerle birlikte pasta kesti.