Ara
Close this search box.

Manisa OSB’de Bir Gelenek Daha Yaşatıldı.

Manisa OSB’de Bir Gelenek Daha Yaşatıldı.

Manisa OSB’de Bir Gelenek Daha Yaşatıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95’inci yılını kutladığımız bu sene, Manisa OSB’de “Geleneksel 23 Nisan Şenliği”nin yedincisi gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yılda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen “7. Geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği”ne 13 okuldan toplam 400 öğrenci katıldı. Akgedik, Yukarı Emlakdere, Emlakdere Şehit Ferhat Alakuş, Aşağı Kayapınar, Yukarı Kayapınar, 10 Ekim, Muradiye Atatürk Ayser-Kani Çelikel, Muradiye Cumhuriyet, Bağyolu, Üçpınar Yıldız Hanım, Çamlıca köyü ve Sarma ilköğretim okulu öğrencileri öğretmenleri ile birlikte şenlikte bol bol eğlendiler.

Manisa OSB Bölge Müdürü Funda KARABORAN, Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Nihat AKYOL, Özel MOSTEM Genel Müdürü Saadettin DUMLU, Okul Müdürü Mehmet YİĞİTKANLI, MOSTEM Öğretmenleri ve Bölge Müdürlüğü çalışanları da şenliğe katılarak çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladılar.

Perküsyon sanatçısı Zafer BAYKAL’ın “ZAFUDU” ile verdiği mini konseri keyifle dinleyen öğrenciler, Hacivat Karagöz gösterisi ile de eğlenceli anlar yaşadılar. Farklı okullardan gelen öğrenciler gruplar halinde yapılan yarışmalarda aldıkları ödüllerle de mutlu oldular.

Çocuklar Şenlik alanında kurulan oyun parklarında hem doyasıya eğlendiler hem de birbirleriyle kaynaşma fırsatı buldular. Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından hazırlanan hediyeleri alan çocuklar güzel hatıralarla dolu bir gün geçirmenin mutluluğu ile şenlikten ayrıldılar.