Ara
Close this search box.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

132 sanayicinin katıldığı ‘Genel Kurul’a divan teşekkülü ile başlandı. Bilim,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcilerinin de hazır bulunduğu Genel Kurul’da Divan Başkanlığına Ramazan SÖNMEZ, Divan Üyeliklerine Abdül Aziz MEYDAN ve Yakup BENLİ seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından ‘Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun sunumuna geçildi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. TÜREK açılış konuşmasında ‘Genel Kurul’a katılan tüm firma temsilcilerine ilgilerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek, 2015 yılı faaliyetlerini özetleyen bir sunum yaptı.

Yönetim Kurulu Raporu, Denetim Kurulu Raporu ve Bağımsız

Denetim Raporlarının sunulmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurulları oy birliği ile ibra edildi. Gündem gereği; yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun seçimine geçildi.

 

Yönetim Kurulu’na,

Başkan Sait C. TÜREK,

Başkan Vekili Mustafa SARIGÖZOĞLU,

Üye Nedim SEZER,

Üye Kadir Murat ÇAM,

Üye Mehmet Bender ÖZOKUMUŞOĞLU (yeni üye) seçildi.

Denetim Kurulu’na

Üye Semih VARDARER (yeni üye)

Üye Faruk CAN seçildi.

Bu dönem aday olmayan Yönetim Kurulu Üyesi olan Muzaffer BUĞDAYCI ve Denetim Kurulu Uyesi Önder ŞENKOL’a verdikleri hizmetlerinden dolayı MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait TÜREK tarafından plaket verildi.

Oylama sonrasında kürsüye gelen Sait Türek yaptığı teşekkür konuşmasında; 2016 yılı Manisa OSB Bütçesinin 633.335.000 TL olarak belirlendiğini ifade etti.

Konuşmasında yeni dönem projelerinin bir kısmını ise şöyle anlattı;

“Bölge faaliyetlerimizin çeşitliliğini arttırmaya yönelik birçok çalışmamızın devam edeceğini de burada memnuniyetle sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sanayicimizin en önemli sıkıntılarının başında gelen “İşgücü Kaynağı” sorununa çözüm olacağı inancıyla, Yunusemre Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yürüttüğümüz ve Bölgemizin batı sınırında konuşlanacak olan 2000 konutluk  “OSB kent projesi” var. İzmir yoluna alternatif olacak diğer bağlantı yollarının yapımına ait çalışmalarımız bulunuyor. Yüksek Teknoloji sınıfında faaliyet gösteren firmalarımızın sayısını  arttırmaya yönelik çalışmalarımız mevcut.

Bölgemizdeki Aile şirketlerimizin kurumsallaşma süreçlerine vereceğimiz destekler için çalışmalar yapıyoruz.

Ekonomi Bakanlığı nezdinde yürütmeye başladığımız kümelenme projeleri bulunuyor. Yine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde yürütülecek olan ve firmalarımızın ihracatlarını arttırmalarına yönelik UR-GE projeleri var.”dedi

Büyük bir olgunluk ve düzen içersinde geçen Genel Kurulun kapanış konuşmasını yine Sait TÜREK yaptı. Konuşmasında ‘ Manisa OSB ‘nin, 50 yılı aşan tarihi ile ülkemiz ve bölgemiz ekonomisine olan katkılarını bu salonda bulunan tüm Sanayicilerimiz gayet iyi biliyor. Yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızda bugüne kadar Bizlere duyduğunuz güven ve verdiğiniz destek için Manisa OSB Yönetim Kurulu adına siz değerli Bölge Sanayicilerimize çok teşekkür ediyor, Ramazan ayınızı da bu vesile ile kutluyorum.” dedi.