Ara
Close this search box.

Bu yıl da Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi Yakınlarına MOSB’dan iftar

Bu yıl da Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi Yakınlarına MOSB’dan iftar

Bu yıl da Şehit Aileleri, Gazi ve Gazi Yakınlarına MOSB’dan iftar

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ve eşi Fatma Dilek Güvençer Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) sponsorluğunda Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonunda, şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarıyla iftar sofrasında bir araya geldi.

Vali Mustafa Hakan Güvençer, eşi Fatma Dilek Güvençer Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat KONAN konukları karşıladı. İftar programında Vali Yardımcıları Hüseyin KARAMEŞE, Yunusemre Kaymakamı Ahmet ERDOĞDU, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, 1. Piyade Tugay Kmutanı Albay Şefik GÜVENÇ Manisa İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Özcan KAPLAN, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Manisa Müftüsü Sinan Cihan, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait TÜREK, MOSB Başkanlık Danışmanı Nihat Akyol, Daire Müdürleri, Oda ve Dernekler tensilcileri, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait TÜREK yaptığı konuşmada Manisa Organize Sanayi Bölgesinin her yıl Ramazan ayında geleneksel hale gelen iftar yemeğinde şehit aileleri ve kahraman gaziler ile bir kez daha birlikte olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Bu mübarek ramazan ayında vatan savunması için çarpışan ve şehadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, ailelerine sabır, gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz. Mübarek ramazan ayı kırgınlıkların unutulduğu, dostlukların pekiştirildiği, sevgi bağlarının kuvvetlendiği, hoşgörü sınırlarının alabildiğince genişlediği, bizler için çok kutsal bir aydır. Ulus olarak yardımlaşma ve dayanışma, birlik ve beraberliğimizin en büyük hazinesidir” dedi.

Ayrıca Şehit ve Gazi çocukları için müjdeler verdiği konuşmasında; MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, şehit çocuklarının Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi’ne öncelikli olarak kayıt yaptırabilecekleri gibi arzu ederlerse bu sene hizmete girecek olan öğrenci yurdundan bedelsiz olarak yararlanabileceklerini söyledi.

Umarım bu güzel gece sonunda acınızdan ve gururunuzdan bir nebzede olsa bizde payımızı alabilmiş oluruz. İftar soframıza iştirak eden değerli misafirlerimize de şahsım, Yönetim Kurulumuz ve Bölgemiz adına sonsuz teşekkürler ediyorum”dedi.

Türek’in ardından konuşan Vali Güvençer konuşmasında Türkiye’nin şehit ve gazilere çok şey borçlu olduğunu belirterek;  “Şehitlik, bir insanın ulaşabileceği en büyük mertebedir. Şehitlerimizin geride bıraktıkları ailelerinin sıkıntılarına çözüm bulmak, bizlerin en büyük görevidir” dedi.

İftar yemeğini katılan Vali Güvençer, başta olmak üzere tüm devlet yöneticileri Şehit ve Gazi yakınlarının masalarına oturarak teravih namazına kadar sohbet etti.

İftar davetine katılımları nedeniyle şahsı ve diğer davetliler adına şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarına teşekkür ederek, “Bugün sadece şu zamanda ve bu dar mekanda parmakla sayılabilir 700, 800 ya da bin kişi değildik. Biliyoruz bu iftar sofrasında bizler sevgili çocuklarımızın, güzel oğullarımızın, eşlerimizin, sevgili babalarımızın manevi mevcudiyetleriyle bu sofrayı paylaştık. Her şeyden önce onlar bizim yanımızdaydılar. Sadece 800, bin kişi değildik ben eminim bugün burada bizimle beraber koskoca bir milletin ruhu vardı, koskoca bir milletin cesareti, kahramanlığı, feragati, metaneti, bugüne dair kararlılığı, yarına dair emelleri, hayalleri, hedefleri vardı. Mübarek olsun. Ben bu kararlılığında, bu hedeflerinde tüm dünya insanlığının karşısında boyun eğecek kadar zafiyet, büyüklük, iyilik, güzellik taşıdığını biliyorum. Bugün biz sadece bir hüznü, bu hüzünle sarılıp, sarmalanmış muhteşem bir onuru, gururu, hüzün ve onurla birlikte bizlere bahşedilen o tatlı mutluluğu, bahtiyarlığı, huzuru, paylaşmadık. Zorunlu olarak zor, çetin günleri gerçekten mukaddes bir davanın ıstırabını, bugüne kadar paylaşa geldik. Ama bugün aynı zamanda kararlılığımızı ve geleceğe dair azmimizi de paylaştık. Her paylaşılan güzel şey olduğu gibi bu paylaşma bizim azmimizi, kararlılığımızı eminim çoğalttı. Siz değerli gazilerimizin, şehit anne ve babalarımızın, şehit eşlerimizin, şehit yetimlerinin önünde saygıyla eğiliyorum. Bu iftar programını organize eden MOSB Yönetim Kurulu’na MOSB’da faaliyet gösteren işletmelere şahsım ve katılımcılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Manisa Müftüsü Sinan CİHAN iftar duası okudu, misafirlere karadut şerbeti ikram edildi