Ara
Close this search box.

Zeki Yaşam Merkezi’ne Erişilebilirlik Bayrağı Asıldı

Zeki Yaşam Merkezi’ne Erişilebilirlik Bayrağı Asıldı

Zeki Yaşam Merkezi’ne Erişilebilirlik Bayrağı Asıldı

Alanında Türkiye’de bir ilk olan Manisa OSB Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri (ZEKİ) Yaşam Merkezi’ne, 8 Ocak 2021’de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu’nun denetimlerini geçerek almaya hak kazandığı Erişilebilirlik Belgesi’nin ardından, düzenlenen tören ile “Erişilebilirlik Bayrağı” asıldı.

Tören öncesinde The Fortyfive Business Hotel’de bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali Yardımcısı Sn. Mesut ESER, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sn. Mehmet GÜZGÜLÜ, Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Ramazan GÖKBUNAR, Yunusemre Kaymakamı Sn. Atilla KANTAY, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Haşim Yener BİLİR, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Şule UYGUR, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sn. M.Feridun GÜLGEÇ, Manisa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sn. Mehmet ÜÇBAŞ, Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürü Sn. Funda KARABORAN, Erişilebilirlik Belgesi alan kurumların yetkilileri, Sakatlar ve Engelliler Konfederasyonu temsilcileri katıldı.

Eş zamanlı olarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sn. Fatma ÖNCÜ, 81 ildeki “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazanan kurumlar ile şehirler bazında online bir toplantı gerçekleştirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca, Birleşmiş Milletler tarafından tasarlanan ve engelliler için erişilebilir olan bina, toplu taşıma araçlar gibi yerleri göstermek için oluşturulan ‘Erişilebilirlik Logosu’nun tanıtımı yapıldı. Manisa iline de canlı bağlanılan toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Sn. Mesut ESER, Manisa’da Erişilebilirlik Belgesi alan kurumlar adına gurur duyduklarını ifade etti.

Toplantının ardından, ZEKİ Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen bayrak töreninde, Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazanan kurumlar olan Manisa OSB ZEKİ Yaşam Merkezi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Özel Lidya Sardes Bakım Merkezi, Özel Benim Dünyam Bakım Merkezi, Özel Manisa Bakım Merkezi, Özel Vakıfbank ZİÇEV Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne, Manisa Vali Yardımcısı Sn. Mesut ESER tarafından bayrakları takdim edildi.

Zeki Yaşam Merkezi’nin bayrağını teslim alan MOSB Bölge Müdürü Sn. Funda KARABORAN, “Engelli bireylerimizin istihdam hayatına tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak için yapmış olduğumuz tüm başarılı çalışmalarımız karşılığında, “Erişilebilirlik Bayrağını” almak ve bu sayede kamuoyunda da farkındalık oluşturulacağını bilmek bizlere son derece onur veriyor. Hayalini kurduğumuz aşamadan bugünlere kadar, bize destek veren tüm Sanayicilerimize, yanımızda olan tüm Firmalarımıza ve destek olan tüm kurumlara teşekkürlerimi sunmak isterim.” dedi.

Bayrak takdiminin ardından, ZEKİ Yaşam Merkezi’nin korumalı işyerlerinin Firma temsilcileri ve çalışanlarının katıldığı tören ile ZEKİ Yaşam Merkezi Erişilebilirlik Bayrağı göndere çekildi.