Ara
Close this search box.

Teknolojik Liseyi Bakan İnceledi

Teknolojik Liseyi Bakan İnceledi

Teknolojik Liseyi Bakan İnceledi

Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin tamamlanan yeni bölümlerini 1 Aralık   2017 Perşembe günü Milli Eğitim Bakanı Dr.İsmet Yılmaz ziyaret etti ve incelemelerde bulundu.

Okul ve sanayi işbirliği ile mesleki teknik eğitimde Türkiye’ye örnek olan MOSTEM (Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)’in bu yıl hizmete açılan Bin 700 kişilik spor kompleksi, amfi tiyatro, 192 öğrenci kapasiteli yurt ile B ve C bloklarının resmi açılışı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılacak. Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, 45 milyon liraya mal olan ek binaların hizmete girmesiyle birlikte MOSTEM’in 2 bin 300 öğrencinin eğitim alabileceği büyük bir kampüs haline geldiğini söyledi.

MOSTEM’in, Manisa Organize Sanayi Bölgesinin nitelikli eleman ihtiyacını nitelikli eğitim ortamında karşılama kararlılığından ortaya çıktığını ve ülkedeki pek çok okula örnek olduğunu dile getiren Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Türek, “2012 yılında faaliyete başlayan okulumuzda bilimi, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren bireyler yetiştirme çabası içindeyiz. İş arayan değil, işte aranan ,mühendis gibi düşünen teknik elemanlar yetiştiriyoruz. Dünyadaki teknolojik lider olma yarışında en önemli avantaj yetişmiş insan gücüdür. Teknolojik gelişmeler sonucunda bugün artık her yerde ve MOSTEM’de  endüstri 4.0’ı görüyoruz. Okulumuz  STEM eğitimiyle, yaşayarak öğrenme ve teknolojiyle eğitimin kaynaştığı bir eğitim yuvasıdır., Sadece eğitim değil her alanda iyi yetişmiş, vatan millet sevgisi ile dolu, ahlaki değerleri yüksek bireyler olarak yetişiyorlar  ” dedi.

 

MOSTEM’in çağdaş bir mesleki okul olmanın gerektirdiği tüm teknolojik alt yapıya sahip olduğunu sözlerine ekleyen Türek, “Teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten bir noktada durmamız gerektiği bilincindeyiz. MOSB olarak sanayicimizin ihtiyaçlarına uygun dal ve branşlarda  eleman yetiştiriyoruz .Sadece Manisa’nın değil, Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamak için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” diye konuştu.