Ara
Close this search box.

Tataristan Cumhuriyeti Manisa OSB’yi Örnek Aldı.

Tataristan Cumhuriyeti Manisa OSB’yi Örnek Aldı.

Tataristan Cumhuriyeti Manisa OSB’yi Örnek Aldı.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanova bir dizi ziyaret için Manisa’ya geldi. Cumhurbaşkanı Minnihanov; Türkiye-Tataristan arsasındaki işbirliği ile yetinmeyip, Türk girişimcilerin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi. Bu amaçla da Cumhurbaşkanı Minnihanov ve beraberindeki heyet Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın eşliğinde Türkiye’nin önde gelen ve köklü bir geçmişe sahip olan sanayi bölgelerinden birisi olan Manisa Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek’in ev sahipliği yaptığı ziyarette Bölge Sanayicileri de katıldı. Ziyaret sırasında Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov ve beraberindeki heyete Manisa OSB hakkında bilgiler verdi.  Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek sunum öncesinde yaptığı konuşmada “Manisa Organize Sanayi Bölgesi olarak 50 yılı aşan geçmişimizin verdiği tecrübe ile 10 milyon metrekarelik alanda 222 parselde üretime devam ediyoruz.

2014 yılını 45 bin 500 kişilik istihdam ve 8,1 milyar dolarlık dış ticaret hacmi ile kapatan Bölgemiz, Türkiye’nin önde gelen Organize Sanayi Bölgelerinden birisidir. Manisa OSB olarak ülke ekonomisinin dünya ile bütünleşmesinde üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz.

Bünyemizde faaliyet gösteren sanayi tesislerimizin büyüklüğü ile sanayicimize sağladığımız tüm altyapı ve destek hizmetlerinin yanı sıra çevreye vermiş olduğumuz önemle de diğer OSB’ler arasında tercih sıralamasında önde geliyoruz. Bütün bu özelliklerimiz bizi bir cazibe merkezi haline getiriyor.” dedi.

Türek konuşmasının sonunda Tataristan Cumhurbaşkanına teşekkür ederek bu ziyaretin Tataristan Cumhuriyeti ile Bölge Sanayicileri arasında iş ilişkilerinin artmasına vesile olmasını temenni ettiklerini dile getirdi.

Bölge sunumunun ardından Manisa Valisi Erdoğan Bektaş tarafından Manisa hakkında genel ve tanıtıcı bilgilerin yer aldığı bir sunum yapıldı.

Sunumların ardından konuşan misafir Cumhurbaşkanı, hem Manisa OSB hemde Manisa ilinden çok fazla etkilendiklerini, ayrıca kendilerine gösterilen misafirperverlikten çok memnun olduklarını dile getirerek teşekkür etti.

En kısa zamanda Manisalı sanayicileri de Tataristan da misafir etmek istediklerini belirten Cumhurbaşkanı Minnihanov, Türk girişimcilerin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ve bu ziyaretin kendileri için oldukça verimli geçtiğini vurguladı.

Tataristan Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyet daha sonra Tirsan Kardan ve Vestel fabrikalarını gezdi.