Ara
Close this search box.

Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin İftarında Bir Araya Geldiler

Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin İftarında Bir Araya Geldiler

Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi Yakınları Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin İftarında Bir Araya Geldiler

Manisa Valiliği’nin himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizasyonuyla Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) tarafından şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına iftar yemeği verildi.

Tenis Dağcılık Kulübü bahçesinde düzenlenen iftara yemeğine, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Vali Yardımcıları Abdullah Etil, H.Volkan Köksal, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Müftüsü Sinan Cihan, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Manisa OSB Başkanı Danışmanı Nihat Akyol, Manisa OSB Müdürü Funda Karaboran, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Manisa Valiliği’nin himayelerinde Manisa OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleşen iftara katılan herkese teşekkür etti.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Manisa OSB’nin geleneksel hale gelen iftar yemeğinde, bu yıl da şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarıyla buluşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti. Başkan Türek, “Bu mübarek Ramazan ayında vatan savunması için hayatlarını seve seve feda ederek şahadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, ailelerine sabır, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Mübarek Ramazan ayı kırgınlıkların unutulduğu, dostlukların pekiştirildiği, sevgi bağlarının kuvvetlendiği, hoşgörü sınırlarının alabildiğince genişlediği, hepimiz için kutsal bir aydır. Bu Ramazan ayında da ulus olarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergiliyoruz. Bu vatan için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi yetiştiren ve onların emaneti siz mübarek insanlar ve değerli gazilerimiz, bizim için çok özelsiniz. Sizler için ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz” dedi.

Vali Mustafa Hakan Güvençer de “Ramazanı, iftarı, bu güzel bereketli nimet sofrasını bahşeden ve bizleri bir kez daha böyle bir güzellikte buluşturan Allah’ımıza hamd-ü senalar ediyorum. İkinci olarak davete icabetle, bizlerin bu mukaddes ayda, iftar sofrasını gerçek manada kıymetlendiren siz değerli kardeşlerime, şükranlarımı hem şahsım, hem çalışma arkadaşlarım, hem de Organize Sanayi Bölgemiz adına arz ediyorum. Üçüncü teşekkür borcumuz; değerli Yönetim Kurulu Başkanımızın da ifade ettiği üzere, artık Manisa’ya tam da yakışır bir şekilde gelenekselleşmiş bu güzel buluşmayı, Valiliğimizle birlikte, ama maddi külfetini bütünüyle üstlenerek, bizleri bu güzel mekanda, ortamda buluşturan Yönetim Kurulu Başkanımıza, onun şahsında Manisa Organize Sanayi Bölgemize de hepimiz adına teşekkür ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle, değerli gazilerimizi minnetle yad ediyor ve şu anda aramızda bulunan, hayatta olan gazilerimizi saygıyla selamlıyorum. Bu güzel birlikteliklerin, kıymetini bildiğimiz, şükrünü eda edebildiğimiz ölçüde, inşallah zaten haddizatında sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanlığı için, bir rahmet, mağfiret iklimi olarak Allahuteala tarafından hediye edilen ramazanımız bereketlenecektir” dedi.