Ara
Close this search box.

MOSB’dan katılımcılarına yeni hizmet

MOSB’dan katılımcılarına yeni hizmet

MOSB’dan katılımcılarına yeni hizmet

İhracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, ihraç mallarına yeni pazarlar kazandırılması, ihracatçıların uluslararası ticarette paylarının artırılması ve girişimlerinde gerekli desteğin sağlanması, ihracatçılar ile yurt dışında faaliyet gösteren yatırımcılara uluslararası piyasalarda rekabet gücü ve güvence kazandırılması, yurt dışında yapılacak yatırımlar ile ihracat maksadına yönelik yatırım malları üretim ve satışının desteklenerek teşvik edilmesi temel amacı olan Türk Eximbank ile sanayicilerine aynı destekleri sağlamayı misyon edinen Manisa Organize Sanayi Bölgesi güçlerini birleştirdi.

Bu amaçla MOSB sanayicilerinin Türk Eximbank hizmetlerinden kolay yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

MOSB bünyesinde bir irtibat bürosunun da hizmete gireceği protokol imza törenine Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, yönetim kurulu üyeleri,Sanayiciler ve Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım katıldı.

Törende konuşan MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Türk Eximbank’ın kuruluş amacının Türkiye’de ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi olduğunu anlattı. MOSB’un, Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinin başında yer aldığını dile getiren Türek, “Katılımcılarımız dünya pazarlarına açılma konusunda Türk Eximbank’ın yardımlarına ihtiyaç duyuyor. Bu, bir dizi işlemin yapılması anlamına geliyor. Türk Eximbank ile işbirliği yaparak katılımcılarımızın hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmalarını amaçladık. Kurulan irtibat bürosu da bankanın faaliyetleri hakkında düzenli olarak katılımcılarımızı bilgilendirecek” diye konuştu.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ise imzalanacak protokol ile birlikte MOSB bünyesinde bir irtibat bürosu kurulduğunu, katılımcıların bankanın kredi, sigorta ve diğer hizmetleri hakkında bilgilendirilmesi ve bu hizmetlere erişiminin kolaylaştırılmasının sağlanacağını dile getirdi.