Ara
Close this search box.

MOSB altyapılarını katılımcıları ile birlikte yeniliyor.

MOSB altyapılarını katılımcıları ile birlikte yeniliyor.

MOSB altyapılarını katılımcıları ile birlikte yeniliyor.

MANİSA Organize Sanayi Bölgesi, içme ve sulama suyu altyapılarını yenilemek üzere bölge firmaları ile işbirliği yapıyor.

Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesi, 1968 yılında inşa edilen I. Kısım ve 1989 yılında inşa edilen II. Kısım içme suyu hatları ile birlikte I., II. ve III. Kısım sulama suyu altyapı tesislerini yenileme çalışmalarına start verdi.

Kendi bünyesindeki firmalardan ECETAŞ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ve DOĞUŞ VANA VE DÖKÜM SANAYİ TİCARET A.Ş. ile çalışma kararı alan Manisa OSB’de, altyapı çalışmaları kapsamında I. ve II. Kısım için 13 km içme suyu hattı, I., II. ve III. Kısımlar için ise 17,5 km sulama suyu hattı döşenecek.

Manisa OSB’de, Ecetaş ve Doğuş Vana ile sözleşme imzalamak üzere yapılan imza töreninde, Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Ecetaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ercüment Ece ve Doğuş Vana Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Hacıarifoğlu katıldı.

Aralıklarla bölgesel olarak bakım ve onarımı yapılan 50 yıllık içme suyu şebekesini yenileyeceklerini dile getiren Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, “I. ve II. Kısım içme suyu şebekelerimizi onarmak yerine artık yenilemeye karar verdik. Bunun yanı sıra kaynaklarımızı etkili ve verimli yönetmek stratejimiz doğrultusunda da atıksu arıtma tesisimizden çıkan atıksuyu sulama suyu olarak kullanmak üzere çalışmalara başladık. Hali hazırda IV. ve V. Kısımlarda bulunan altyapıya, bu çalışma ile I., II. ve III. Kısımlar da kavuşacak. Bunlar da tamamlandıktan sonra arıtmadan çıkan deşaj suyu tüm bölgede sulama suyu olarak kullanılmaya başlanacak” dedi. Türek, inşaatlar nedeniyle bozulacak olan bölge içi ulaşım yollarının yenilenmesi için de yine Ecetaş ile işbirliğine gidildiğini sözlerine ekledi ve “Altyapı yenileme çalışmaları sırasında bölge içi trafik kontrollü olarak verilecek. Sanayici ve çalışanlarımızın inşaat çalışmalarından en az etkilenmeleri için tüm önlemler alınıyor.” dedi.