Ara
Close this search box.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk MOSTEM’e hayran kaldı…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk MOSTEM’e hayran kaldı…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk MOSTEM’e hayran kaldı…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Okulu inceledi hem öğrencileri hem de öğretmenleri dinledi ve sohbet etti, çalışmaları bizzat izledi, gördükleri ve duyduklarından sonra “Türkiye’ye örnek olabilecek bir modelin içindesiniz. Burada emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Manisa programı kapsamında Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de (MOSTEM) ziyaret etti. Okulun kapalı spor salonunu, pansiyonunu ve kampüsünü inceleyen Bakan Selçuk, hafta sonu eğitim gören öğrenciler ve eğitim veren öğretmenlerle de sohbet etme fırsatı yakaladı.

Bakan Selçuk’un MOSTEM programına AK Parti Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, İsmail Bilen ve Mehmet Ali Özkan, Vali Ahmet Deniz, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ve protokol üyeleri eşlik ederken, Sarıgözoğlu firması Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve MOSTEM Danışma Kurulu Başkanı Levent Sarıgözoğlu ve MOSB Başkan Danışmanı Nihat Akyol gelen heyeti ağırladı.

MOSB’un hayata geçirdiği ve Türkiye’de organize sanayi bölgeleri arasında ilk defa yapılan, diğer organize sanayilere de örnek olan; Manisa’daki nitelikli eleman ihtiyacını büyük bir oranda karşılayan ve yetiştirdiği öğrencilere istihdam garantisi veren MOSTEM’in öğretmenleri ve öğrencileri, Bakan Ziya Selçuk’u çoşkuyla karşıladı.

MOSTEM’in kapalı spor salonunu inceleyen, ardından pansiyona gidip orada kalan öğrencilerle sohbet eden, sonrasında okul binası içine geçerek sınıfları ve laboratuvarları inceleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hafta sonu okulda eğitim gören öğrencileri de ziyaret ederek okul hakkında bilgiler aldı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR MODEL

Öğrencilerden, “Burada sevgi ve saygı ile yetişiyoruz. Ezber yapmıyor, her şeyi uygulayarak görüyor ve anlıyoruz” yanıtlarını alan Bakan Selçuk, “Türkiye’ye örnek olabilecek bir modelin içindesiniz. Burada emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

MUTLULUĞUNUZ YÜZÜNÜZE YANSIYOR

MOSTEM öğretmenleriyle de görüşen Bakan Selçuk, “Size baktığım zaman yaptığınız işi ne kadar sevdiğiniz anlaşılıyor. Yani işinize olan sevginiz yüzünüze yansımış, bu net olarak görünüyor. Bu da burada çocukların hayatlarına ne derece değebileceğinizin, onların kaderini olumlu yönde ne kadar çok etkileyebileceğinizin bir göstergesi oluyor, umut veriyor” dedi.

ÜLKEM İÇİN KIVANÇ DUYDUĞUM BİR ZİYARET

Bakan Selçuk, MOSTEM öğrencilerinin hem Türkiye’de hem de dünya genelinde dereceler elde ettiği robotik çalışmaları, mesleki gelişim araştırma ve çalışmalarını, laboratuvar çalışmalarını inceledi ve hem öğrencilerden hem de öğretmenlerden uygulamalar hakkında bilgiler aldı. Ziyaret sonunda okulun yetkililerinin hatıra defterine birkaç cümle yazar mısınız teklifini kırmayan Bakan Selçuk’un yazdıkları ise Manisa’yı gururlandıran cinsten oldu: “Bir kitap yazacak kadar özellikleri olan bir okul ziyareti. Ülkem için kıvanç duyduğum, daha çok umutlandığım bir ziyaretteydim. Emeği geçen herkese; ama her bir ferde yürek dolusu, gönül dolusu sevgiler sunarım. İyi ki varsınız!” diyerek hatıra defterini imzaladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MOSTEM’den okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrenciler tarafından uğurlandı.