Ara
Close this search box.

Manisa’nın Yenilik Merkezi Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Kurulacak

Manisa’nın Yenilik Merkezi Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Kurulacak

Manisa’nın Yenilik Merkezi Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Kurulacak

Manisa Organize Sanayi Bölgesi ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü arasında Manisa OSB’de Yenilik Merkezi kurulmasına ilişkin “İşbirliği Protokolü” imzalandı.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığında yürüten “OSB’lerde Teknoloji Geliştirme Projesi” kapsamında 2017 yılından bu yana yürütülen çalışmalar neticesinde Manisa Organize Sanayi Bölgesi pilot OSB olarak seçildi. Türkiye’nin tüm OSB’lerine örnek olacak model çalışması kapsamında Manisa OSB’de Yenilik Merkezi kurulacak.

OSB’lerin girişimcilik, yenilik ve teknoloji geliştirme alanlarında etkin bir rol almasını sağlayacak modellerin geliştirilmesi amacıyla yürütülen “OSB’lerde Teknoloji Geliştirme Projesi” çerçevesinde yapılacak pilot uygulama ve sonrasındaki çalışmaların koordinasyonunu kapsayan İşbirliği Protokolü, Manisa OSB ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü arasında imzalandı. Manisa OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen imza törenine T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Orhan KILIÇ, Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. TÜREK, Manisa OSB Bölge Müdürü Funda KARABORAN, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı uzmanları ile birlikte çok sayıda öğretim üyesi, sanayici ve Ar-Ge Merkezi yöneticisi katıldı.

Protokol imza töreninin ardından Manisa OSB’de kurulacak Manisa Yenilik Merkezinin oluşumunun değerlendirileceği iki günlük çalıştay programına başlandı. Pilot uygulama çerçevesinde kurulacak Manisa Yenilik Merkezi, OSB’de bulunan firmalara hizmet vereceği gibi OSB dışındaki firmalar, girişimciler ve bölge ekosistemini de içerecek ve bu kapsamda Manisa ilinin girişimcilik ve yenilik kapasitesini arttıracaktır.