Ara
Close this search box.

Manisa OSB’de Bir Geleneksel İftar Yemeği Daha Gerçekleştirildi.

Manisa OSB’de Bir Geleneksel İftar Yemeği Daha Gerçekleştirildi.

Manisa OSB’de Bir Geleneksel İftar Yemeği Daha Gerçekleştirildi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin her yıl bir gelenek haline getirdiği İftar Yemeklerinin bu yıl 9.ncusu Bölge Kampüs Alanında MOSB Sanayicileri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Müdürleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla 21 Haziran Salı günü gerçekleştirildi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek ve MOSB Yönetim Kurulu üyeleri, ev sahipliğini üstlendiği İftar Yemeği’ne Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Turhan Eğlenoğlu, Başsavcı Akif Celalettin Şimşek, Adalet Komisyonu Başkanı Şahap Mutlu, 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Kökten, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri, kamu kurumlarının il müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri askeri erkan, emniyet md yardımcıları, İl daire müdürleri ve Manisalılardan oluşan seçkin davetli grubu katıldı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, düzenlenen iftar yemeğinde amacının sanayici ile protokol üyelerini bir araya getirerek, iftar sofrasında fikir alışverişinde bulunmasını sağlamak olduğunu söyledi. İftara katılan herkese teşekkür ederken, geleneksel hale gelen iftar yemeğinde hep birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, bir hafta sonrada şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarına da iftar vereceklerini söyledi. MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek’in konuşmasının ardından Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, katılanlara iftar duası yaptı. Duaların ardından sanayiciler ile iftara katılan daire müdürleri sohbet etti.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, atandığı günden bugüne ilk olarak Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin iftar yemeğine katılırken yemekte konuklara Osmanlı motifleri işlenmiş kostümleriye personeller üzüm şırası ikram etti. Vali Güvençer, bu geleneği dikkatli biçimde izledi.