Ara
Close this search box.

Manisa OSB’de Bir Gelenek Daha Yaşatıldı

Manisa OSB’de Bir Gelenek Daha Yaşatıldı

Manisa OSB’de Bir Gelenek Daha Yaşatıldı

Manisa OSB’de “Geleneksel 23 Nisan Şenliği”nin bu yıl sekizinci gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yılda büyük bir coşkuyla kutlandı.

Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen “8. Geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliğimize” çevre köylerin ilköğretim okullarından 300 öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Çocuklar palyaçolar eşliğinde çalan müzik ile danslar ettiler. Kurulan oyun parklarında doyasıya eğlenip, tarihi osmanlı macunu, pamuk şekeri, patlamış ve kaynamış mısırlardan diledikleri kadar yediler.

Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Nihat AKYOL, Özel MOSTEM Genel Müdürü Saadettin DUMLU, Okul Müdürü Mehmet YİĞİTKANLI, MOSTEM Öğretmenleri ve Bölge Müdürlüğü çalışanları da şenliğe katılarak çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladılar.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından hazırlanan hediyeleri alan çocuklar güzel hatıralarla dolu bir gün geçirmenin mutluluğu ile şenlikten ayrıldılar.