Ara
Close this search box.

MANİSA OSB ve TAİDER Aile İşletmeleri Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

MANİSA OSB ve TAİDER Aile İşletmeleri Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

MANİSA OSB ve TAİDER Aile İşletmeleri Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.

MANİSA Organize Sanayi Bölgesi, bünyesindeki aile şirketlerinin kurumsallaşmasına katkı sağlamak amacıyla TAİDER Aile İşletmeleri Derneği ile protokol imzaladı.

Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesi, sanayicileri için rekabetçi bir üretim ortamı oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmaların yanı sıra sanayinin sürdürülebilirliğini sağlama odaklı projeleri ile de örnek iş birliklerine imza atmaya devam ediyor.

Manisa OSB’de faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası pazarlardaki rekabet güçlerinin arttırılması, firmaların  gelişime ihtiyaç duyduğu alanların tespit edilmesine yönelik çalışmalar kapsamında, Türkiye’de olduğu gibi Manisa OSB’de de yaygın olan aile şirketlerinde aile, ortaklık ve iş arasındaki dinamik ilişkiyi doğru bir şekilde kurabilmenin ve başarının devamlılığının sağlanmasında, karlı sürdürülebilir büyümenin desteklenmesinde ve bu sayede ülke kalkınmasına katkı koyulmasında aile şirketlerinin  kurumsallaşması büyük önem taşıyor.

Bu kapsamda Manisa OSB’de yer alan aile şirketlerinin sahipleri ve yeni nesil üyelerinin kurumsallaşma çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Manisa OSB  ve TAİDER işbirliği protokolü imza töreni, 22 Eylül 2017 Cuma günü Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa SARIGÖZOĞLU ile TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın ÖĞÜCÜ’nün imzalarıyla gerçekleşmiştir.

Törende konuşan Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa SARIGÖZOĞLU “Bizler, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak, Bölgemiz sanayicilerinin rekabet güçlerini arttırmak üzere sürekli çalışmalar yürütüyoruz. Sanayicilerimize uygun maliyetli altyapı sağlamanın yanında, aynı zamanda gelişimine ihtiyaç duyduğu alanları tespit ederek bu konularda proje çalışmaları yapıyoruz. İşte bu çalışmalar kapsamında da, Ülkemizde olduğu gibi Bölgemizde de aile şirketlerinin oldukça yaygın olduğunu gördük ve aile şirketlerinin kurumsallaşmalarını sağlamanın sürdürülebilirlikleri açısından ne kadar önemli olduğunun farkındayız.  Bünyemizdeki aile şirketlerinin, dünyadaki aile şirketlerinin geçmiş deneyimleri ile sanayicilerimizin sorun ve ihtiyaçlarına cevap bulabilmeleri, sürdürülebilir, karlı ve kalıcı sistemler kurabilmeleri için gereken ipuçlarını öğrenebilmeleri amacıyla Bölgemiz ve bu konunun ülkemizdeki ilk ve tek temsilcisi olan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği arasında işbirliği yaptık. Bu işbirliği ile aile şirketleri ve ortaklıkları olan sanayicilerimize kurumsallaşma yolunda ihtiyaç duydukları eğitim, seminer ve bunlar gibi çeşitli organizasyonlar düzenlemektir. TAİDER ile iş birliğimizin bu anlamda sanayicilerimiz için büyük katma değer yaratacağına inancım tamdır.” dedi.

TAİDER Aile İşletmeleri Başkanı Aydın ÖĞÜCÜ de konuşmasında konuya ilişkin görüşlerini, “Gelişen dünya ekonomileri iş dünyasının itici gücü konumundaki aile işletmelerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyar hale gelmiştir. Bu sebepledir ki aile işletmeleri olarak sürdürülebilir bir gelecek inşa etme yolunda yeniliklere açık olmayı, birbirimizin deneyimlerinden yola çıkarak, birbirimizle paylaşarak ve birbirimize destek olarak zorlukları aşmayı, bizden sonraki kuşaklarında aynı hassasiyet, bilinç ve kültürle yola devam edebilmeleri için onlara ilham vermeyi son derece önemsiyoruz. Bu felsefeden hareketle derneğimiz bünyesinde aile işletmelerinin ihtiyaç duydukları konulara ilişkin eğitsel faaliyetlerimizi yürüttüğümüz TAİDER Aile İşletmeleri akademimizi kurduk. Akademi bünyesinde gerçekleştirilen eğitsel faaliyetler ve içerikleri aile işletmelerinin kendine özgü yapıları göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel ve özgün tasarımlardır. Sürekli gelişen ve büyüyen dinamik yapısı ile ülkemizin en önemli organize sanayi bölgelerinden biri olan Manisa OSB ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde hazırladığımız programları bölgede faaliyetlerini sürdüren tüm aile işletmelerimize destek olacak şekilde sunmayı hedefliyoruz. Bu hedefe katkıda bulunan tüm paydaşlarımıza ve Manisa Organize Sanayi Bölgesine teşekkür ederiz.” şeklinde paylaştı.