Ara
Close this search box.

MANİSA OSB Umut Oldu

MANİSA OSB Umut Oldu

MANİSA OSB Umut Oldu

Manisa OSB’de gerçekleşen törenle Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Cemal TÜREK, Manisa Valisi Erdoğan BEKTAŞ’a 200 adet akülü tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından yürütülen sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, T.C. Manisa Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün talebi üzerine Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından Manisa ilinde ihtiyaç sahibi bedensel engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere 200 adet tekerlekli sandalye temin edildi.

Manisa OSB Bölge Müdürlüğü Binası Fuaye alanında gerçekleşen teslim törenine Manisa Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait TÜREK’in yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat KONAN, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erbil KALMIŞ, Manisa OSB Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Sembolik olarak gerçekleştirilen teslim töreninde 10 adet sandalyeyi Manisa Valisi Erdoğan BEKTAŞ’a teslim eden MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait TÜREK; “Unutmayalım ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Bu bilinçle bizler de Manisa Organize Sanayi Bölgesi olarak bu vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak istedik. Kim bilir bu akülü tekerlikti sandalyeler bugün kaç kişinin yaşamını değiştirecek, kaç kişiye umut olacak. Bunu biliyor olmanın mutluluğu ile bu davranışımızın örnek olmasını diliyoruz” dedi.

İNSANLARIN MUTLULUĞUNA ORTAK OLMAK GÜZEL

“Bugüne kadar yaptıkları projelerle birçok kişiye iş imkanı sakladıklarını belirten Türek, Tabiki üretmek ve üretime katkıda bulunmak önemli, ama biliyoruz ki bir insan olarak içinde yaşadığımız topluma karşı üzerimize düşen görevlerde var. Bizler her gün evimizden çıkıp işlerimize giderken bunu yapabilmenin nasıl bir özgürlük olduğunun farkında bile değiliz. Oysaki pek çok vatandaşımız imkânsızlıklar sebebiyle ya da birisine bağımlı oldukları, ihtiyaç duydukları için günlerce hatta haftalarca evlerinden dışarıya çıkamıyorlar.

Unutmayalım ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Bu bilinçle bizlerde Manisa Organize Sanayi Bölgesi olarak bu vatandaşlarımıza yardım eli uzatmak istedik. Kim bilir bu akülü tekerlekli sandalyeler bu gün kaç kişinin yaşamını değiştirecek, kaç kişiye umut olacak. Bunu biliyor olmanın mutluluğu ile bu davranışımızın örnek olmasını diliyoruz. Akülü tekerlekli sandalyelerin lastiklerini ülkemizin şartlarına göre yaptık” dedi.

KİRACIYDILAR EV SAHİBİ OLACAKLAR

MOSB yönetimine duyarlılığından dolayı teşekkür eden Vali Bektaş, “MOSB, ülkemizin önde gelen sanayi bölgelerinden biridir. Bu üstün niteliklerinin yanına sosyal sorumluluk projelerini de ekliyorlar. Böylece topluma öncülük ediyorlar. Hayatımızın engellilere göre düzenlenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Manisa Bedensel Engelliler Demeği Başkanı Yasemin Yıldız da MOSB Başkanı Sait Türek’e bu güzel destekleri için teşekkür etti. Bulundukları binanın kirada olduğunu ev sahibinin kendilerini bu ayın sonunda çıkaracağını belirten Yıldız, bu konuda Vali Bektaş ve Sait Türek’ten yardım istedi. Sanayicilerin destekleriyle Bedensel Engelliler Derneği, kiracı bulunduğu yerde ev sahibi olacak.

Konuşmaların ardından Vali Bektaş, engellilere tekerlik sandalyeleri takdim etti.