Ara
Close this search box.

MANİSA OSB MOS-ART SANAT GALERİSİ ‘ Nİ AÇTI.

MANİSA OSB MOS-ART SANAT GALERİSİ ‘ Nİ AÇTI.

MANİSA OSB MOS-ART SANAT GALERİSİ ‘ Nİ AÇTI.

Ülke sanayimizin en köklü yapı taşlarından biri olanManisa Organize Sanayi Bölgesi,50 yılı aşkın süredir bünyesindeki yerli ve yabancı firmaları ile birlikte Türkiye Ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır.

Geleceğintemsilcisi bir Bölge olarak Manisa OSB, sahip olduğu vizyon ile Bölge katılımcılarının her türlü alt ve üstyapı ihtiyaçlarını karşılamanın yanısıra, Sanayicilerinin  sosyal ihtiyaçlarının da karşılanmasına yönelik yatırımlarını bir bir hayata geçirmektedir.

SANATIN VE SANATÇININ YENİ BULUŞMA NOKTASI :

MOS-ART SANAT GALERİSİ

Manisa Organize Sanayi Bölgesine 47 yıl Müdürlük Binası olarak hizmet veren ve tarihin bir mirası olan Bina, bugünden sonra bir “Sanat Galerisi “ olarak hizmet verecek.

Manisa OSB ‘nin ilk Binası olarak 1967 yılında inşasına başlanan bina,  2016 yılında alınan Sanat Galerisi’ne dönüşüm kararı ile restore edilmeye başlandı. Bu süreçte 350 m2lik Binanın tüm orijinal öğelerine sadık kalındı ve her parçası özenle restore edildi.

MANİSA OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAİT C. TÜREK : “SANATIN VE SANATÇININ YANINDA OLAN BİR BÖLGEYİZ.”

MOS-ART Sanat Galerisi’ninaçılış töreninde konuşan Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. TÜREK  Bizler Manisa OSB olarak , sanatın birleştirici gücüne çok inanıyoruz. Ve bu inançla , Bölgemize uzun yıllar İdare Binası olarak hizmet vermiş tarih mirasımız olan bu binanın çatısı altında bir çok sanatçıyı ve sanat severi ağırlamak burayı onların buluşma noktası yapmak istiyoruz.

Sanat Galerimiz Manisa’da ilk olduğu gibi Türkiye’de de bir ilk. Çünkü diğer OSB’lerde bu tarzda dönüşüm sonucu hayat bulmuş bir sanat galerisi yok.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C. TÜREK konuşmasında ayrıca, MOS-ART Sanat Galerisinin, Sanayi bölgelerini sadece üretim odaklı tesislerin içinde olduğu bir bölge tarzından, içinde insana ve hayata dair diğer öğelerin de olduğu bir yaşam merkezi haline getirme çabalarının bir örneği olduğuna da değindi.

HEM SANAYİCİ HEM SANATÇI : SELİM BONFİL

Manisa OSB Sanat Galeri’nin açılış sergisi Bölge sanayicilerinden Ruba Fermuar San.Tic.A.Ş. ‘nin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim BONFİL’in “Hayvanlar Bir Alem” isimli fotoğraf sergisi ile yapıldı.

Sergide yer alan eserlerin basıldığı aynı isimli kitap da sanatseverler tarafından çok beğenildi.

350 eserin bulunduğu sergi Eylül ayına kadar ziyaret edilebilecek.

Açılış törenine Manisa Valisi Sn. Mustafa Hakan GÜVENÇER  ,İl Kültür Turizm Müdür Vekili Sn. İbrahim SUDAK, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Şule UYGUR, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Sn. İsmail ÖNAL, ve Ak Parti İl Başkanı Sn. Berk MERSİNLİ ile birlikte Bölgede faaliyet gösteren çok sayıda firmanın temsilcisi katıldı.