Ara
Close this search box.

Manisa OSB’ de Bu Yılda Gelenek Bozulmadı.

Manisa OSB’ de Bu Yılda Gelenek Bozulmadı.

Manisa OSB’ de Bu Yılda Gelenek Bozulmadı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin her yıl bir gelenek haline getirdiği İftar Yemeklerinin bu yıl 11 incisi MOSPARK alanında gerçekleştirdi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek ve MOSB Yönetim Kurulu üyeleri, ev sahipliğini üstlendiği İftar Yemeği’ne Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Turhan Eğlenoğlu, Başsavcı Ahmet Çiçekli, Adalet Komisyonu Başkanı Şahap Mutlu, Baro Başkanı Av. Ali Arslan, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri, kamu kurumlarının il müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri emniyet müdür yardımcıları, İl daire müdürleri ve Manisalılardan oluşan seçkin davetli grubu katıldı. Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan’ın iftar duasının ardından katılanlar iftarını açtı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, her yıl hem sanayicilerle, hem de şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte iftar sofralarında buluştuklarını belirterek, “Ramazan ayının yardımlaşmanın, dayanışmanın, cömertliğin, şefkatin ve merhametin her zamankinden daha fazla gösterildiği herkes için özel bir ay buvesile ile bir kez daha bu cennet vatanımız uğruna canlarını seve seve feda ederek şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman Gazilerimize sağlık içerisinde uzun ömürler diliyorum. Allah ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Hem Güneydoğuda ve sınır ötesinde devam eden sıcak çatışmalar, hem de tüm dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi krizler nedeniyle birlik ve beraberliğe ülkece her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, hepimizin aynı iftar sofrasında buluşması birlik ve beraberlik duygumuzu güçlendirmek adına çok büyük anlam ve değer taşıyor” dedi. İftar yemeğinin amacının sanayici ile protokol üyelerini bir araya getirerek, iftar sofrasında fikir alışverişinde bulunmasını sağlamak olduğunu söyleyen Türek; İftara katılan herkese teşekkür ederken, geleneksel hale gelen iftar yemeğinde hep birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, söyledi.

Yemekte konuklara üzüm şırası ikram etti.