Ara
Close this search box.

Girişimci Dostu: Manisa OSB

Girişimci Dostu: Manisa OSB

Girişimci Dostu: Manisa OSB

Manisa Organize Sanayi Bölgesi, Ülkemizin “Milli Teknoloji , Güçlü Sanayi” vizyonunu gerçekleştirmede yol haritası olacak  2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi belgesinde belirlenen beş bileşenden biri olan “Girişimcilik “ konusunda ekosistemin daha etkin hale gelmesi için destek vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Manisa OSB, 2015 yılında Start-up şirketi olarak kurulan ve 2019 yılı başından bu yana tasarım ve üretim faaliyetlerini Manisa Organize Sanayi Bölgesinde devam ettirmekte olan SMART İŞ MAKİNALARI firmasının üretmiş olduğu, Ülkemizin ilk yerli midi ekskavatöründen bir adet Bölgenin alt ve üstyapı çalışmalarında kullanmak üzere satın aldı.

İş makinaları pazarında yüzde 100 yerli tasarım, yazılım ve % 83 yerlilik oranıyla ülkemizin ilk midi ekskavatör üreticisi olan SMART İŞ MAKİNALARI firmasının bu ürünü çok fonksiyonlu ekskavatörleriyle 30’a yakın farklı fonksiyonu tek makinede yapacak.

İş makinesinin tesliminde konuşan Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait C.TÜREK  : Bizler Manisa OSB olarak, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yerli teknoloji girişimlerinin kurumsallaşması, markalaşması ve uluslararası pazarlara açılması amacıyla yapılan her türlü çalışmayı desteklemekteyiz. Bölgemizde faaliyetini sürdüren Smart İş Makinaları firmasının bir ürününü satın alarak yenilikçi girişimcilerimize olan desteğimizi göstermek istedik. Bu minvalde , ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek bir ürünü hayata geçiren ve girişimcilik ekosisteminde yer alan çok daha fazla girişimciyi Bölgemizde görmek istiyoruz.” dedi.

 

İNSANSIZ EKSKAVATÖR YOLDA

İş makinaları sektöründeki pazar paylarını her yıl arttırdıklarını belirten Smart İş Makinaları Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Özgür GÜNAY da Manisa Organize Sanayi Bölgesinin kendileri için çok doğru bir tercih ve yatırım yeri olduğunu belirterek , “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında ülkemiz için büyük bir yeniliğe imza atarak, “ İnsansız Ekskavatör “ üreteceklerini , bu teknolojiyle birlikte ormancılık ve tarım sektörü için de Otonom Makinelerini ürün gamına ekleyeceklerini belirtti.

 

İş makineleri sektöründe yerli ürünlerin oranının yüzde 25’i geçmediği için ihracatın ithalatı karşılama oranının sadece yüzde 10 olduğunu belirten GÜNAY, Sadece Smart olarak değil mevcut ve yeni markalarla da sektördeki bu dengesizliği gidermemiz gerekiyor bunun için de tüm paydaşların Yerli ürünlere hak ettiği gerçek değeri vermelerini istiyoruz. Biz SMART iş Makinaları firması olarak bunun en güzel örneğini bugün Manisa Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte yaşıyoruz. Bölgenin alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu, farklı ataşmanlara sahip 8 tonluk makinamızı Bölgeye teslim ediyoruz. Bu vesile ile bize duydukları güven ve verdikleri destekten ötürü Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyoruz.” dedi.