Ara
Close this search box.

CBÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Bölge Firmalarına Tanıtım Toplantısı Düzendi.

CBÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Bölge Firmalarına Tanıtım Toplantısı Düzendi.

CBÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Bölge Firmalarına Tanıtım Toplantısı Düzendi.

Manisa OSB ve CBÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (CBÜSEM) işbirliği ile Bölge Firmalarımıza tanıtım toplantısı düzenledi.

Tanıtım toplantısına MOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu, MOSB Yönetim Kurulu Başkanlık Danışmanı Nihat Akyol ve Bölgemiz firma temsilcileri katıldı. MOSB Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına CBÜSEM adına Müdür Yardımcıları Doç. Dr. U.A. Koray Kayalıdere, Yrd. Doç.Dr. Burak Özdoğan ile CBÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Asu Pınar katıldı. CBÜSEM’in kuruluş amacı ve bu zamana kadar gerçekleştirilen faaliyetlerinin aktarıldığı toplantıda, OSB Firmalarına yönelik gerçekleştirilebilecek eğitim ve işbirliği imkanları değerlendirilerek, katılımcıların görüş ve önerileri alındı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Yrd. Doç.Dr. Burak Özdoğan, CBÜ akademisyenlerinin çok çeşitli alanlarda üretilen akdemik bilgi birikiminden tüm paydaşların faydalanabilmesi amacıyla yola çıktıklarını belirterek, özel sektör ile işbirliği içinde çalışmanın önemini ifade etti. MOSB Başkanlık Danışmanı Nihat Akyol, üniversite ile işbirliğini önemsediklerini, özellikle mesleki eğitim sertifikasyonu konusunda üniversite ile ortak çalışmalar yürütebileceklerini belirtti. MOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu ise üniversite ile temaslarının bulunduğu ve bu ilişkilerin artarak devam etmesi yönünde çalışmaları desteklediklerini belirtti.

Katılımcılarında aktif olarak katıldığı toplantıda özellikle kurumsal eğitimler, yabancı dil eğitimleri ve mesleki yeterlilik sertifikaları konularında atılan ve atılacak adımlara yönelik işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesi konuları ön plana çıktı.