Ara
Close this search box.

Büyükelçi Manisa OSB’de Ruanda’yı Tanıttı.

Büyükelçi Manisa OSB’de Ruanda’yı Tanıttı.

Büyükelçi Manisa OSB’de Ruanda’yı Tanıttı.

Güney Afrika Fahri Konsolosu Tamer Taşkın’ın davetlisi olarak Manisa’ya gelen Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ceaser Kayizari ve Ticari Ataşe Vivian Kayitesi Manisa OSB hakkında bilgi alarak firma ziyaretlerinde bulundu.

Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ceaser Kayizari ve Ticari Ataşe Vivian Kayitesi ile Güney Afrika Fahri konsolosu Tamer Taşkın’ı Manisa OSB’de Bölge Müdürü Funda Karaboran karşıladı. Manisa OSB hakkında Büyükelçiye bilgiler veren Karaboran kendilerini Manisa’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ziyaretlerinin ilk durağı olan Bölge Müdürlüğü’nde Manisa Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi alan Büyükelçi Kayizari Manisa’da olmaktan ve tüm dünyaca tanınan bir Bölgeyi görmüş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Ruanda’nın ticari alanda ikili ilişkileri bulunduğunu ve pek çok iş adamının ülkelerinde iş kurduğunu söyledi. Büyükelçi Kayizari; “Ülkelerimiz arasında çok fazla ortak nokta var. Ülkemizde yatırım yapan pek çok Türk iş adamı var, artık Ruanda’ya her gün uçak seferleri gerçekleşiyor. Üniversite eğitimini Ülkenizde gerçekleştiren pek çok Ruanda’lı öğrenci var. Manisa OSB olarak kurmuş olduğunuz Meslek Lisesinde de öğrencilerimizi misafir öğrenci olarak görmek isteriz.” dedi.

Bölge Müdürlüğündeki brifing’in ardından bölgeyi gezen Büyükelçi Özel MOSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesini de ziyaret ederek bilgi aldı. Ardından Vestel ve Sarıgözoğlu firmalarını gezen ve yetkililerden bilgi alan Büyükelçi Kayizari, daha fazla Türk yatırımcıyı ülkelerinde görmek istediklerini söyledi. Ruandadaki yatırım imkanlarını yerinde görmeleri için Türk işadamlarını ülkesine davet etti.