Ara
Close this search box.

Bir Geleneği Daha Yaşatmanın Mutluluğu ve Gururu Bir Aradaydı.

Bir Geleneği Daha Yaşatmanın Mutluluğu ve Gururu Bir Aradaydı.

Bir Geleneği Daha Yaşatmanın Mutluluğu ve Gururu Bir Aradaydı.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nin geleneksel hale gelen şehit aileleri ve gaziler onuruna gerçekleştirdiği iftar yemeği 750 kişinin katılımı ile bu yılda birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirildi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu, Bölge Müdürü Funda Karaboran ve Başkan Danışmanı Nihat Akyol’un ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine; Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Kemal Çelebi, Vali yardımcıları, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, İl Jandarma Komutanı Alb. Bülent Mercan, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, İl Müftüsü Sinan Cihan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Yalçınkaya, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çoban, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

İlahilerin okunduğu programda akşam ezanının ardından dualar eşliğinde oruçlar açılmasının ardından Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan şehitler için dualar okudu.

Programda konuşan MOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu, Manisa Organize Sanayi Bölgesinin her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde bu yıl da şehit aileleri ve gaziler ile birlikte olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Sarıgözoğlu, “Bu mübarek Ramazan ayında vatan savunması için çarpışan ve şahadet mertebesine erişen şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, ailelerine sabır, gazilerimize de uzun ömürler diliyoruz. Mübarek Ramazan ayı kırgınlıkların unutulduğu, dostlukların pekiştirildiği, sevgi bağlarının kuvvetlendiği, hoşgörü sınırlarının alabildiğince genişlediği, bizler için çok kutsal bir aydır. Bu ayda ulus olarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergiliyoruz. Fakat dünyanın farklı yerlerinde bu mübarek ayda Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulüm haberlerini de büyük bir teessürle duyuyoruz. Bu zulmün en kısa zamanda son bulması için bu birlikteliğimiz çok büyük bir anlam ve değer taşıyor.

Bölgemizin geleneksel hale dönüşen iftar yemekleri birçok kişiyi bir araya getirerek tanışıklığı ve dayanışmayı arttırıyor. 2008 yılından beri gerçekleştirdiğimiz iftar yemeklerimizle artık büyük bir aile olduk.  Bu yıl bir değişiklik yaparak sizleri farklı bir mekânda misafir edelim istedik. Çünkü bu vatan için canlarını feda etmiş olan şehitlerimizi yetiştiren o mübarek insanlar sizler ve değerli gazilerimiz bizim için çok kıymetlisiniz ve sizleri en iyi şekilde ağırlamak bizim için bir minnet borcudur. Şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz iftar soframıza katılarak bizlere bu mutluluğu ve heyecanı bu yıl da bir kez daha yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.” dedi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da yaptığı konuşmada, her Ramazan ayında Manisa Organize Sanayi Bölgesinin kendilerini ve şehit aileleri ile gazileri misafir etmesine alıştıklarını belirterek, “Gerçekten güzel bir ortamı, güzel bir atmosferi paylaşıyoruz. Organize Sanayi Bölgemize bu güzel organizasyondan dolayı teşekkür ediyoruz. Bu güzel ortamı borçlu olduğumuz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Mekânları cennet olsun inşallah. Gazilerimizden ebediyete intikal edenlere rahmet diliyoruz ve aramızda olanlara da sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyoruz. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve onların yakınları elbette bize emanet, elbette onların biz her türlü hizmetlerini görmek durumundayız. Organize Sanayi Bölgemiz de kendisine düşeni güzellikle yapıyor,  bizleri bu değerli insanlarla, bu güzel ortamda buluşturuyorlar, tekrar herkese teşekkür ediyorum, oruçlarınızın kabul olması niyazıyla hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

İftar yemeğinde şehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilenen Vali Bektaş, 90 yaşındaki Kore Gazisi Mehmet Sıddık Kanşıray ile bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.