Ara
Close this search box.

Akkuyu Nükleer Santraline Yönelik İhaleler Hakkında

Akkuyu Nükleer Santraline Yönelik İhaleler Hakkında

Akkuyu Nükleer Santraline Yönelik İhaleler Hakkında

Bilindiği üzere, Ülkemiz ve Rusya arasında imzalanan hükümetlerarası anlaşmayla her biri 1200 MW gücünde 4 reaktörden oluşacak Akkuyu Nükleer Santrali’nin kurulmasına yönelik çalışmalar başlamış, Nisan 2018’de ilk ünitenin inşaat lisansı alınması ile inşaat faaliyetleri hızlanmıştır. Halihazırda ilk 2 ünitenin inşaatı aktif olarak sürmektedir.

Bu doğrultuda, Akkuyu Nükleer A.Ş. ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde Akkuyu Nükleer Santrali’nin ihalelerine ülkemiz KOBİ’lerinin katılımını artırmak ve bilgilendirme amacıyla, ilgili ihalelerin KOBİ’lerimizin potansiyel iş ortaklarını tanımaları için TOBB tarafından kurulan profesyonel bir eşleştirme eplatformu olan www.tobb2b.org.tr adresinde yayınlanmasına karar verilmiştir.

Akkuyu Nükleer Santraline yönelik ihaleler https://www.tobb2b.org.tr/ihaleozellestirme.php adresinden takip edilebilmekte, ilgili ihalelere aynı zamanda www.tobb2b.org.tr adresinden “İhale ve Özelleştirmeler” bölümünde “Güncel İhaleler” başlığı altından erişilebilmektedir.