Türkiye’de Bir İlk Olan Manisa OSB Zeki Yaşam Merkezi Erişilebilirlik Belgesi Almaya Hak Kazandı

ZEKİ YAŞAM MERKEZİ  ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ ALMAYA HAK KAZANDI

Alanında Türkiye’de bir ilk olan Manisa OSB Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri (ZEKİ) Yaşam Merkezi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu’nun denetimlerini geçerek “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandı. 

Çalışmalarına Mayıs 2015’te başlanan ve 2017 yılından bugüne dek Zihinsel engelli gençlerimizin istihdamını sağlamak, onların bu süre içindeki kazanımları ile daha çok sosyalleşmelerine aracı olmak ve toplumda farkındalık yaratmak açısından başarılı çalışmalar yürüten ZEKİ Yaşam Merkezi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu’nun rehberliğinde iyileştirme ve sürdürülebilirlik çalışmaları yaptı. ZEKİ Yaşam Merkezi, tüm özverili çalışmalar tamamlanarak erişilebilirliğe hazır hale getirildi ve Manisa Valiliğince, Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazandı. Erişilebilirlik Belgesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Feridun GÜLGEÇ tarafından Manisa OSB adına Bölge Müdürü Sayın Funda KARABORAN’a takdim edildi. 

2020 yılı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından “Erişilebilirlik Yılı” ilan edilmiş olup, ülkemizde erişilebilirlik ‘’binaların, açık alanların, ulaşım ve bilgilendirme hizmetleri ile bilgi ve iletişim teknolojisinin engelliler tarafından güvenli ve bağımsız olarak ulaşılabilir ve kullanılabilir olması’’ olarak tanımlanmıştır. 

 

ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.