MOSB Covid-19 Basın Açıklaması (05-08-2020)

Son günlerde sosyal medyada, Bölgemizde covid vakalarındaki artış sebebiyle faaliyetlerin durduğuna yönelik haberler çıktığını ve paylaşımlar yapıldığını üzüntü ile takip etmekteyiz.

Covid-19 salgını sebebiyle, tüm ülke genelinde olduğu gibi, Bölgemizde de Mart ayı sonundan başlayarak Mayıs ayı sonuna kadar hemen hemen her sektörde esnek çalışma gibi sebeplerle üretimde azalma gerçekleşmiş, ancak salgının pik dönemi olan Nisan ayında bile Bölgemizde  %70 kapasite ile üretime devam edilmiştir. Haziran ayı itibariyle de hem ülkemizde hem de dünyada normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte üretim eski hacimlerine dönmeye başlamış, bugünkü tüketim değerleri ile geçtiğimiz yıl verileri arasında bir fark kalmamıştır.

Ülkemizin önde gelen sanayi bölgelerinden biri olan Bölgemizde faaliyet gösteren pek çok büyük ölçekli tesisimiz, “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” alarak, faaliyetlerini “güvenli üretim” damgası ile sürdürmektedirler.

Bölgemizde bulunan tüm fabrikalarımız, Covid-19 tedbirlerini en üst düzeyde ve taviz vermeden uygulamaktadır. Bazı çalışanlarımız, fabrika şartları içerisinde alınan tedbirleri harfiyen uygularken maalesef, iş saatleri dışındaki temas içerisinde oldukları ortamda aynı hassasiyeti göstermemektedirler. Sosyal yaşantılarında salgın ile ilgili tedbirleri göz ardı ettiklerini gözlemliyoruz.

Diğer yandan Manisa Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğümüz ile koordinasyon içerisinde yapılan yönlendirmelere uyulmakta, Sağlık Bakanlığımızın yayımladığı tüm kılavuz ve rehberlere uygun olarak alınan tedbirler ve uygulamalar devam etmektedir. Bugün itibariyle faal olan 196 firmamızın tamamında üretime aralıksız devam edilmekte olduğunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.