Başkanın Mesajı

Sait Cemal TÜREK

Bölgemiz; Türkiye de planlı kalkınma dönemine geçilmesinin ardından 1960’lı yılların başında Ülkemizde sanayileşmenin başlamasıyla birlikte ilk kurulan OSB’lerden birisidir.

1970 yılında Elginkan Topluluğu tarafından Bölgemizdeki ilk fabrikanın temeli atılmıştır. 

Yaklaşık 50 yıl sonra bugüne geldiğimizde Manisa OSB Türkiye’de ve Dünyada örnek gösterilen, yatırımcısına ve ülkesine kazandıran bir duruma gelmiştir. Bugün 40’a yakın yabancı ve yabancı ortaklı yatırımcısı, pek çok uluslararası markası 50.000 çalışanı 8.405.000.000 dolar dış ticaret hacmi ile ihracat fazlası veren bir Bölgedir.

Tabi ki bu başarı bir tesadüf değildir; geleceği ön görmek ve bunun için var gücünüzle çalışmak başarıyı da beraberinde getirmektedir. 

İlk kurulduğu günden bu yana hem fiziksel hem de altyapı hizmetleri anlamında planlı bir şekilde büyüyen ve gelecekte doğacak ihtiyaçları öngörüp takvimine alarak bunlar için gerekli yatırımları yapan bir Bölge olmamız, bizlerin hep bir adım ileride olmamızı sağlamıştır.

Sanayicisi yatırım yapmaya başlamadan önce üretim sürecinde ihtiyaç duyacağı bütün enerji alt yapısını hazırlayan ve bu hizmeti en kaliteli şekilde uygun maliyetle sunan bir Bölge olmamızın yanında, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında yapmış olduğumuz yatırımlarımızla da Sanayicimizin topyekun ihtiyaçlarına cevap verebilecek durumdayız.

Yeni nesil OSB’lere en güzel örneği olan Bölgemizde; Enerji Santralimizde üretilen elektrik, buhar ve sıcak su yatırım maliyetleri Bölgemizce karşılanarak Sanayicimizin kapısına kadar ulaştırılmaktadır. 

Türkiye’nin ilk Lojistik Köyü olma özelliğini taşıyan Lojistik Merkezimiz de Sanayicimizin malları demir yolu aracılığı ile limanlara ulaştırılmakta, Sanayicimiz açık ve kapalı depo alanlarımızdan faydalanmakta ve Lojistik Merkezimiz içerisinde yer alan Gümrük Müdürlüğünde işlemlerini kısa sürede sonuçlandırabilmektedir.

Alt yapı hizmetlerinin yanında Sanayicimizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan nitelikli iş gücünü yetiştirmek amacıyla kurduğumuz Teknik ve Endüstri Meslek Lisemizin öğrencileri mezuniyetten sonra Bölge firmalarımızda iş hayatına atılabilmektedir. Bunun yanında okulumuzda çalışan eğitimleri de verilmektedir.

Alt yapı ve eğitim çalışmalarımızın yanında sosyal anlamdaki yatırımlarımızın en önemlisi yine Bölgemizde kadın çalışanların huzurlu olarak işlerinin başında olmalarını sağlamak adına okul öncesi çağdaki çocuklarını emanet edecekleri kreşimizi hayata geçirmekti. 140 öğrenci kapasiteli kreşimiz şu anda tam kapasite ile Bölgemizde çalışan annelerin çalışma saatlerine uygun olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Son olarak hayata geçirdiğimiz proje ise çalışanların iş ortamından bir an olsun uzaklaşmak ve motive olmak ihtiyacını karşılamak için kurduğumuz kampus alanımız içerisinde yer alan yaşam alanımız. MOSPARK kafe ve restoranları ile hem Bölgemizde çalışanların hem de iş için Bölgemize gelen misafirlerimizin keyifli zamanlar geçireceği bir yaşam alanıdır.

Bölge Yönetimi olarak Eğitim ve sosyal alanlardaki projelerimizi bir adım daha ileriye götürerek yeni yatırımlar yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunu yaparken de gücümüzü Sanayicimizin bize olan inancından ve güveninden alıyoruz.

 

Sanayicisi için çalışan, ülkesi için üreten bir Bölgeyiz…

 

Sait Cemal TÜREK 

Manisa Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanı

 

ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.