Özel MOSTEM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel MOSTEM Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Bölge Yönetiminin başarılı çalışmalarından birisi olan Manisa Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (MOSTEM) 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Bölgenin Eğitim Kampusundaki alanda 2010 yılında eğitim ve öğretime başlayan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde ilk yıl 180 öğrenci eğitim almıştır.

2012 yılı içerisinde Bölge firmalarının ihtiyaç duyduğu meslek alanlarında, en son teknolojiye sahip makine-cihaz donanımı ve çağdaş yöntemlerle eğitim verilmiş öğrenciler yetiştirmek amacıyla okulun özel okula dönüştürülmesi hususunda gerekli çalışmalara başlanmıştır.

10 Ekim 2012 tarihi ile sonuçlanan bu sürecin sonunda MOSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi “Özel Okul” statüsüne kavuşmuştur. Bu gelişme ile MOSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Türkiye’de bir ilk olmasının yanında diğer OSB’lere de örnek teşkil edecek bir okul olmuştur. 

Eğitim programının içeriği Bölge firmalarının ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmış olan okulda öğrenciler, Anadolu Meslek ve Anadolu Teknik Lisesi bölümlerinde eğitim almaktadır.

Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (MOSTEM)’de eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler

Anadolu Teknik Lisesinde

  • Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanında
  • Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanında

Anadolu Meslek Lisesinde 

  • Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanında
  • Makine Teknolojileri Alanında
  • Metal Teknolojileri Alanında

eğitim almaktadırlar. 

9. sınıfta genel kültür derslerini alan öğrenciler 10. sınıfta ana mesleğin alan ortak derslerini alarak, 11. sınıftan itibaren ana meslek alanının alt dallarından bir dal seçerek 11 ve 12. sınıfta da ana meslek alanının alt dalında kalifiye eleman olarak yetişebilecekleri meslek derslerini alarak mezun olmaktadırlar. Öğrencilerin mezun olabilmesi için ayrıca 300 saatlik mesleki stajlarını işletmelerde yapmaları gerekmektedir. Bu staj çalışmasının 1/3 oranındaki süresi 10. sınıfta kalanı ise 11 ve 12. sınıfta yapılmaktadır.

2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında 180 öğrenciyle eğitime başlayan MOSTEM profesyonel eğitim kadrosunun yanı sıra eğitim içeriğindeki ana meslek dallarının mesleki işlevlerini yerine getirecek olan atölye ve laboratuarların donanımı ile de eğitim kalitesini artırmakta buna bağlı olarak mezun öğrencilerine istihdamda rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.

Okulun laboratuar kurulum çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Konunun Uzmanları, Bölge Sanayicilerinin Temsilcileri ve Bölge Yetkililerinin yer aldığı bir komisyon tarafından gerçekleştirmiştir. Kurulumu tamamlanan atölye ve laboratuarlarda; Eğitim ve Üretime uygun 6 Eksenli Robot Kolları, CNC Torna Tezgâhları, CNC Ferze Tezgâhları, CNC Dik İşleme, Tos Tezgâhları ve bunlara uygun Simülasyon Programları, İleri Seviye Nesne Tanıma Sensörleri Eğitim Setleri, Hidrolik Elektro Hidrolik Eğitim Setleri, Beyaz Eşya Eğitim Setleri, Pic ve Pic Kontrollü Modüler İmalat Sistemleri ve Simülasyon Laboratuarı, Servo Motor Teknolojisi Eğitim Setleri, Bilgisayar Multi Medya Laboratuarı gibi pek çok makine, malzeme ve teçhizat bulunmaktadır.

Sanayiye uygun eğitim içeriğinin yanında uzman kadrolar ve sanayicilerin işbirliği ile hazırlanan modern laboratuarlarıyla Özel Manisa Organize Sanayi Bölgesi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yeni öğrencilerini beklemektedir.

1 2 3 4

KeçiliköyOSB Mah. İsmail Tiryaki Cad. No:12 45030 Yunusemre/Manisa

+90 (236) 213 12 51 +90 (236) 213 12 50 www.mostem.k12.tr mostem@mostem.k12.tr
ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.