T.C. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan eski adıyla Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü, 2011 yılında yapılan yeni yapılandırma ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü adını almıştır.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi kampüs alanı içinde faaliyet gösteren İl Müdürlüğünün ilçelerde herhangi bir birimi ya da temsilciliği bulunmamaktadır. İl müdürü, teknik ve idari 2 şube müdürü dahil 30 personel ile hizmet vermektedir.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının il müdürlüklerine verdiği; Akaryakıt istasyonlarının denetimi, firmalarda bulunan kantar, baskül tarzında tartı aletlerinin denetimi, su, elektrik ve doğal gaz sayaçları ile taksimetre vs denetimleri, elektrikli ev aletleri, yangın söndürücüler, sanayide ve hastanelerde kullanılan basınçlı tüpler, asansörler gibi Bakanlığın envanterinde bulunan ürünlerin uygunluğunun denetlenmesi, il müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Ayrıca Manisa ilinde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri hakkında doluluk oranları, firma yapısı ve bilgileri, parsel satış durumları gibi istatistiksel çalışmalar il müdürlüğü tarafından yılda iki defa yapılarak Bakanlığa raporlanmaktadır.

Yeni açılan sanayi firmalarına, mevcutta olup farklı üretim süreçlerine başlayan, yeni ürün üretimine geçen firmalara da sanayi sicil belgesi verilmekte, vizeleri yapılmaktadır. 

ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.