MOSB İtfaiye

İtfaiye

Yangın İhbar Telefonuna ulaşacak yangın ihbarları eş zamanlı olarak tüm birimlere intikal ederek en hızlı ve güvenilir şekilde müdahaleye geçilmektedir. Ayrıca, eğitimlerde ve yapılan tatbikatlar sırasında tespit edilen eksikler, benzer organizasyonların bu konudaki çözümleri de dikkate alınarak en kısa sürede tamamlanmakta bu sayede işbirliği çalışmalarının da güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Birimi, Bölgede faaliyet gösteren firmalarda meydana gelebilecek yangınlara anında müdahale etmek ve yangınlara karşı ön tedbirlerin alınmasına katkı sağlamak amacı ile incelemelerine devam etmektedir. Hazırlanan haftalık programlar ile bu incelemeler Bölgede faaliyet gösteren tüm firmalar da gerçekleştirilmektedir.

Bilindiği gibi 19 Aralık 2007 tarihinde yürürlüğe giren “Binaların Yangından Korunması” hakkındaki yönetmelik, Manisa Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Birimine ve Bölge firmalarına yeni yükümlülükler getirmiştir. Bu konu ile ilgili olarak firma temsilcileri ile yapılan değerlendirmelerde Yönetmeliğin taleplerini fabrikalardaki sorumlu kişiler ile birlikte sahada inceleme kararı alınmış ve ziyaretlere başlanmıştır. Bu saha çalışması ile İtfaiye Birimi yangın anında yol güzergâhlarını, hidratları, tehlikeli yakıt tanklarının yerlerini, üretimdeki ham maddelerin tehlike sınıfını öğrenmekte, firmalardaki sorumlu personel ise yangın çıkabilecek yerleri, riskleri ve varsa eksikliklerini görmüş olmaktadır. Bu inceleme sonunda bir rapor hazırlanarak firma sorumlusuna teslim edilmektedir.

Bölgede çıkabilecek olası yangınlara karşı daha etkin müdahale için sürekli yenilenen ve gelişen İtfaiye Ekibi Türkiye’de sadece 3 adet olan yeni itfaiye aracı ile daha da güçlü hale gelmiştir. Üstün özellikleri ile her türlü yangına başarı ile müdahale edebilecek yeni itfaiye aracı, yüksek basınçlı su ve one seven sistemi ile yangının özelliğine göre çeşidi ve yoğunluğu seçilebilen köpük sayesinde en zor yangınların bile üstesinden gelebilecek özelliklere sahiptir. 

Mercedes Benz Axor itfaiye aracının üzerinde 10.000 Lt su, 500 Lt Köpük kapasitesi, uzaktan kumandalı monitör, 18 m uzunluğunda bom, 360 derece dönebilen bom, one seven sistemi, Bom üzerinde kamera, operatör kabininde monitör bulunmaktadır.

İtfaiye Birimine En Hızlı Ulaşabileceğiniz Telefonlar ;

Yangın İhbar Telefonu  : (0236) 226 45 45 - 0 (236) 236 11 25

Yangın Ekip Sorumlusu : 0 533 437 74 26 Tolga KADAZ 

İtfaiye İtfaiye İtfaiye itfaiye
ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.