MOSB Sağlık Merkezi ve Heliport

MOSB Sağlık Merkezi ve Heliport

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, 2000 yılında yürürlüğe giren 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunun verdiği yetkilere dayanarak “İdari ve Sosyal Tesis” alanlarıyla ilgili yatırım yaparken de en son teknolojiyi kullanarak sanayicisine en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Bölgenin her geçen gün gelişmesi ve büyümesine paralel olarak tüm firmaların temel ihtiyaçlarından birisi olan sağlık hizmetleri konusunda da büyük bir yatırım yapmıştır.

04 Aralık 2009 tarihinde Manisa Valiliği (Sağlık İl Müdürlüğü) ile imzalanan protokol ile Bölgenin IV. Kısmındaki Sosyal Tesis Alanı içerisinde bir “Sağlık Merkezi”nin yapılması karara bağlanmıştır. 25 Mayıs 2011 tarihinde yüklenici firma ile yapılan sözleşmeyi takiben Bölgenin IV. Kısmında yer alan 25.986 m²’lik İdari ve Sosyal Tesis alanı içerisinde Sağlık Merkezinin inşaatına başlanmıştır. Yaklaşık 6000 m²’lik alanda inşa edilen ve mülkiyeti Manisa OSB’ye, kullanım hakkı Sağlık İl Müdürlüğü’ne ait olan Sağlık Merkezi 4.688 m2 kapalı alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

MOSB Sağlık Merkezinde Ortak Sağlık Birimi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Kriz ve Afet Merkezi, Halk Sağlığı (Hıfzıssıhha) Laboratuarı da bulunmaktadır. İşe Giriş (Portör) Muayenelerinin yapıldığı ve işe giriş raporlarının da verildiği bir biriminde yer aldığı Sağlık Merkezinde 112 Acil Ambulans helikopterlerin inişine uygun bir heliport da bulunmaktadır.

 

ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.