Manisa OSB Anaokulu Öğrencilerinden Gerçeği Aratmayacak Deprem Tatbikatı.

mosb anaokulu

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Anaokulu öğrencilerine ve personeline deprem farkındalığı yaratmak ve deprem anında neler yapmaları gerektiğini anlamak amacıyla 21 Mart 2018 tarihinde İş Güvenliği Uzmanı Timur KOPUZ tarafından deprem öncesi alınması gereken tedbirler, deprem anında ve daha sonraki hareket tarzları konularında bilgi aktarıldı.

Öğretmen ve öğrencilerin olası deprem anında hazırlıklı olabilmesi amacıyla ilk etapta, “Hayat üçgeni“ pozisyonun önemi ve nasıl durulması gerektiği anlatıldı. Ardından binanın güvenli bir şekilde nasıl tahliye edilebileceği, acil çıkış kapılarının nasıl kullanılacağı konusunda bilgi verilen öğrenciler için gerçeği aratmayacak şekilde tedbirler alınarak acil çıkış kapılarından tahliye edildi.

İş Güvenliği Uzmanı Timur KOPUZ, depreme her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, "Deprem sırasında kendimizi korumak için önlemler almalıyız. Özellikle devrilebilecek büyük eşyalar sabitlenmeli. Deprem olduğunda bulunduğumuz bölgede kendimizi koruyacak yerler bulup çok dikkatli ve sakin olarak, beklemeliyiz" dedi.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Anaokulu Müdürü Ayşe Ebru KOPAL "Öğrenci ve öğretmenlerimizi bilinçlendirmek için bu tür tatbikatlar oldukça önemli. Bu tür olaylarda yaralanma ve can kaybı olmaması için zaman çok değerli, gereken önlemleri almalıyız çünkü yaptığımız iş hassas ve önemli" dedi.

 

 

1 2 3 4 5
ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.