Engelliler Dernek Binalarına Kavuştu

1

Engelliler Dernek Binalarına Kavuştu

MANİSA’da daha önce satışa çıkarılan Bedensel Engelliler Derneği binası, Manisa Organize Sanayi Bölgesi öncülüğünde satın alınıp, engellilere bağışlandı. Tadilat yapılan bina, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde açıldı ve bedensel engellilere Manisa OSB tarafından 10 akülü araç yardımı yapıldı. 

Manisa’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, bedensel engelliler dernek binalarına kavuştu. Şehzadeler İlçesi 1. Anafartalar Mahallesi’nde hizmet veren Bedensel Engelliler Derneği’nin binası 2015 yılında satışa çıkarıldı. Derneksiz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan bedensel engellilere, Manisa Organize Sanayi Bölgesi yönetimi sahip çıktı. Organize Sanayi Bölgesi Eğitim ve Araştırma Geliştirme Vakfı öncülüğünde Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu, Manisa OSB Müdürü Funda Karaboran, OSB sanayicileri Gaye Akçen, Semih Vardarer, Ramazan Sönmez, Muzaffer Buğdaycı, Kadir Murat Çam, Doğan Çelik, Faruk Can, Manisa OSB Başkan Danışmanı Nihat Akyol ve en Güven Gürtunca’nın maddi katkıları ile bedensel engellilerin dernek binası satın alındı. Manisa OSB tarafından alınan binada engelliler için tadilat yapıldı ve bilgisayarlar yerleştirildi. Derneğe, binanın satın alınmasında en çok maddi katkıyı sağlayan Güven Gürtunca’nın annesi İnci Gürtunca’nın ismi verildi. 

İnci Gürtunca Bedensel Engelliler Derneği’nin yeni binası, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde açıldı. Açılışa Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Partili Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ,  Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa OSB Başkanı Sait Türek, sanayiciler, bürokratlar, engelliler ve aileleri katıldı. Derneğin açılışında konuşan Dernek Başkanı Yasemin Yıldız, daha önce binasız kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını, ancak Manisa OSB’nin katkıları ile dernek binasına kavuştuklarını söyledi. Yıldız, “Binamız kiraydı, ödemekte sıkıntı yaşıyorduk. Binadan çıkmamızı istediler. Daha sonra Manisa OSB tarafından satın alındı ve 3 Aralık Dünya Engeliler Günü hediyesi olarak bize verdiler” dedi. 

ENGELLİLERE 10 AKÜLÜ ARAÇ 

 Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim kurulu Başkanı Sait Türek de, anlamlı bir günde açılış yapıldığını belirtip, engellilere her zaman destek olduklarını söyledi. Bedensel Engelliler için 10 akülü araç daha dağıttıklarını söyleyen Türek, “Engelleri kaldırmak için el birliği yapmaya karar verdik ve hepimiz üzerimize düşeni yaptık. OSB Vakfı aracılığıyla aldığımız binayı onlara hediye ettik. 10 akülü aracı da ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Akıllardaki engelleri de kaldırmak istiyoruz” diye konuştu. 

Törende konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da, engellilere yapılan desteklerden bahsetti. Özdağ, 1200 engelliye akülü araç dağıtımında aracılık ettiklerini, bundan sonra da 100 beyaz baston ve akülü araç dağıtımına devem edeceklerini söyledi. Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından bedensel engellilerin dernek binasının açılış kurdelesi kesildi. Engelliler ve protokol üyeleri yeni dernek binasını inceledi.

2 3 4
ONLİNE
İŞLEMLER
SIKÇA SORULAN SORULAR ŞEHZADELER ŞEHRİ MANİSA

Bir Saat İçerisinde 3 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Yetkililerimiz En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceklerdir.

Bir Hata Oluştu!

Üyeliğinizin aktivasyonu için size bir mail gönderdik. Lütfen mailden adresinizi doğrulayınız.

Bir Hata Oluştu! Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz.